Republikáni ovládli Sněmovnu reprezentantů a už to začíná

18.11.2022 09:32

Republikáni ve Spojených státech, kteří po volbách ovládli Sněmovnu reprezentantů, již iniciovali zákon o auditu všech peněz dříve přidělených Ukrajině administrativou prezidenta Joe Bidena.

„Americký lid si zaslouží vědět, kam jdou jeho těžce vydělané dolary na daních v jiné zemi, která není členem NATO. Sám prezident Biden řekl, že takovému auditu nebude bránit,“ uvedla autorka zákona členka Sněmovny reprezentantů z Georgie Marjorie Taylor Greenová.

Návrh zákona stanovuje, že všechny dokumenty a zprávy týkající se financování Ukrajiny předloží Bílý dům ke kontrole nejpozději do 14 dnů po přijetí zákona. Žádost se vztahuje na veškerou vojenskou, civilní a finanční pomoc poskytnutou Ukrajině za prezidenta Bidena.

Republikáni také budou vyšetřovat samotného Joe Bidena ohledně toho, zda byla jeho rodina zapojena do mezinárodních obchodních schémat a zdali on nepředstavuje riziko pro národní bezpečnost. Uvedl to republikánský zástupce z kontrolního výboru Sněmovny reprezentantů James Comer.

„Toto vyšetřování bude na prvním místě našeho seznamu priorit... Vyšetřování Joe Bidena, prezidenta USA, a proč lhal americkému lidu o účasti své rodiny v mezinárodních obchodních projektech,“ řekl novinářům.

 Jan Urbach

vaše věc.cz