Rajchl rozbouřil zaplněný Václavák

23–04–16

Za obrovského potlesku se zdviženým palcem vcházel advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl na pódium před zaplněné Václavské náměstí za skandování davu „už jsme tady.“ Demonstrace Česko proti bídě rozvášnila Václavák. 

16. dubna 2023 – 21:46

„Seberte poslední zbytky své cti, uvědomte si, že na to nemáte, a podejte demisi!“ vzkázal českému kabinetu dnes odpoledne z pódia před zaplněným Václavákem advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl. 

„Už jsme tady!“ skandoval dav na demonstraci proti bídě. Rajchl vypočítával, co „dokázala“ vláda v posledních měsících. 

„Dokázali pokřivit právní systém, zavést cenzuru, která tady nebyla od roku 1989, dokázali to, že lidé se bojí říct, co si myslí, aniž by riskovali dehonestaci a ztrátu povolání,“ uvedl předseda PRO Rajchl. 

Za obrovského potlesku se zdviženým palcem vcházel Jindřich Rajchl, advokát a předseda strany PRO, na pódium před zaplněné Václavské náměstí za skandování davu „už jsme tady.“

„Krásné odpoledne, Česká republiko,“ zdravil Rajchl desítky tisíc účastníků demonstrace . Pozdravil všechny, kteří se přišli postavit Fialové bídě. 

„11. března jsme se tady sešli a od té doby proti nám jela kampaň z mainstreamových médií a ze všech stran. Lhal o nás Rakušan, lhali o nás další a snažili se mezi nás vrazit klín. My jsme ale ukázali, že jsme jeden národ, jedna rodina, přišli jste sem a já vám za to děkuji,“ přerušila Rajchla další bouře potlesku. Pozdravil taky všechny, kteří se dívají na demonstraci on–line, a těm, kteří dali fotografií či SMS najevo, že demonstraci podporují. 

„Dokonce nás prý vysílá Česká televize, pozdravíte je taky?“ zeptal se a náměstí poskytlo patřičnou odezvu.

„Pojďme si vyjasnit pár věcí. Lhali o nás, že chceme násilí, že budou střety s policisty. Jediný střet, který byl vyvolán, způsobil nezákonný zákrok policie na základě přímého pokynu velitele zásahu. Pan Rakušan to ví a vědomě lže,“ poukázal na události, které se staly při minulé demonstraci proti bídě.

Rajchl dále upozornil, že na náměstí není proto, aby vyjádřil náklonnost k jedné nebo druhé straně ukrajinského konfliktu, ale proto, aby se postavil za Českou republiku. 

„My chceme nenásilným občanským protestem sundat pětikoaliční vládu,“ ujasnil cíl protestu za bouřlivého souhlasu publika: „Demisi! Demisi!“

„Vy jste nezachytili slova Petra Fialy, jak všechno zvládli?“ reagoval na skandování davu Rajchl a vysvětlil, že vláda to opravdu zvládla. 

Má pravdu. Zvládli udělat rekordní sekeru za jeden jediný kvartál. Zvládli udělat chybu v odhadech příjmů, kdy se sekli o 60 miliard. Zvládli protiprávně snížit valorizaci důchodů pár týdnů po tom, co si sami zvýšili platy. Zvládli rozjet rekordní inflaci, čímž vás připravili o čtvrtinu vašich úspor. Zvládli zdecimovat Českou poštu. Teď vyřešili vysoké ceny potravin tak, že nás poslali nakupovat do Polska,“ vyjmenoval Rajchl, který čeká, že poradí důchodcům, aby si v Polsku nakoupili a pak aby si tam raději vyzvedli i důchod.

„Oni dokázali vystrašit občany této republiky, že můžeme být cílem ruských jaderných hlavic. To je strach, který oni vyvolali. My strach nevyvoláváme, dělá to Černochová a celá jejich sebranka!“ vzkázal za ovací a nadšeného pískání davu Rajchl.

„Dokázali pokřivit právní systém, zavést cenzuru, která tady nebyla od roku 1989, dokázali to, že lidé se bojí říct, co si myslí, aniž by riskovali dehonestaci a ztrátu povolání,“ pokračoval.

Tisíce lidí tleskaly, většina měla s sebou české vlajky. „Tahle nestabilní ministryně obrany je v současné době největším bezpečnostním rizikem pro naši zemi,“ pustil se do ministryně Černochové a lidé reagovali slovy: „Demisi!“

Také jsme psali:

Pokud má podle Rajchla premiér pocit, že dokázali zdevastovat soukromé i veřejné rozpočty, že dokázali zásadním způsobem vyděsit většinu populace a zavést cenzuru v naší zemi, pak zvládli všechno. Vzkázal i ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi, že mají svá konkrétní řešení, která promítli i na Václaváku na obrazovce. 

„Kdyby nás poslechli, tento stát by ušetřil spoustu peněz, spoustu vašich peněz. Jediné, o co jim jde, je prosadit manželství pro všechny a za každou cenu korespondenční volbu,“ varoval také Rajchl. 

„Oni nemají zájem udělat něco pro vás, oni mají jen zájem udržet se svých koryt,“ konstatoval. Zmínil, že nabízeli jednání, ale druhá strana nechtěla komunikovat. 

„Seberte poslední zbytky své cti, uvědomte si, že na to nemáte, a podejte demisi!“ vzkázal z podia předseda PRO Jindřich Rajchl.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: fb)