Pellegrini zvítězil s heslem Chci mír, ne válku

pele kampaň.jpg

7.4.2024 03:38

Děkujme Slovensku za prezidentské volby. Uprostřed zřejmě nejtvrdší kampaně v historii zvolili prezidenta, který se jasně vyslovil pro mír..

Jsme stále propojeni pupeční šňůrou se Slovenskem mnohem více než si myslíme. Boj mezi jednostrannými prozápadními euroatlantisty nás stoupence politiky všech azimutů vždycky rozdráždil, když na Slovensku zvítězil Kiska či Čaputová.

Rozdráždil nás tím více, že nám byl dáván jako příklad, když jsme měli za prezidenta Václava Klause či Miloše Zemana.

Válka na Ukrajině se stala rozhodujícím měřítkem hodnot.

Ten, kdo ji chce ukončit, kategoricky odmítá další dodávku zbraní či peněz Zelenskému dnes již jasně diktátorskému ukrajinskému vedení, které stojí s nataženou rukou a žebrá a vydírá své západní politické podporovatele. Bez Západu není Ukrajina schopna od počátku uskutečnit jediný rozhodující krok.

Sama o sobě je schopna pouze nasadit své muže, tak jako je nasazuje na pomocných stavebních pracích, bez kterých by, upřímně vzato, naše stavebnictví bylo na tom ještě hůř.

Sama o sobě Ukrajina nebyla schopna nic úspěšného vytvořit. A pokud dnes v rámci bojů jsou ničeny gigantické stavby, pak všechny byly vybudovány v éře Sovětského svazu a i imperiálního Ruska, kterým vděčí za vše.

Jsem Čech, ale zdá se mi svatokrádežné, že například Oděsa, město Kateřiny Veliké, bylo škrtem Chruščova předáno Ukrajině. Co se ovšem zapomíná a co je podstatné, že v té době šlo jen o administrativní úkon, neboť šlo jen a jen o přesun administrativních hranic v rámci jednotného Státu.

My Češi, které přivádí k šílenství tato koudelkovsko-fialovská vláda, která chce přeměnit tuto zemi na nástupiště války proti Rusku se cítíme šťastni.

Děkujeme slovenskému národu, že po deseti letech kisko-čaputovké euroatlantické jednostranné idiocie rozhodlo byť o fous ve prospěch realistické a rozumné normality.

Peter Pellegriny jistě zpočátku udělal chyby, protože nechtěl volit tvrdý kurs.

Potom ovšem prozřel a je třeba ocenit nejen aktivity bývalého kandidáta Harabína, který uvolnil hlasy svých stoupenců v jeho prospěch, ač původně to odmítal.

Ale protože jak Zeman, tak i Babiš jasně chápali, že slovenské prezidentské volby mají psychologicky dopad na nás, jejich jasná podpora pro Pellegriniho mohla přinést nějaké procentíčko navíc ve prospěch pro nás žádoucího vítěze.

Poraženým v tomto tak důležitém střetu, zůstane jak Petr Pavel, tak Petr Fiala.

A to je povzbuzující pro Česko.

Jiří Vyvadil

vasevec.cz