P.C. Roberts Takže Bidene, Stoltenbergu,kde je ta ruská invaze?

Kde je, Bidene, ta bezprostřední a akutní invaze Ukrajiny? Kde je Sullivane, ta „největší vojenská akce, která teď může začít každým okamžikem?“ Kde jste CNN, MSNBC, NPR, NYTimes, BBC, Washington Post a ostatní presstitutky, předpovídající ruské hordy, válcující Ukrajinu?

Paul Craig Roberts, americký publicista

16. února 2022 – 11:37

Washington ostatně předpovídá ruskou .

O čem těch osm let průhledné propagandy vypovídá?

Vypovídá o démonizaci Ruska a jeho vůdce. Vypovídá o výrobě a použití strašáku Ruska s cílem ovládat Evropu. Vypovídá o americkém prodeji zbraní Evropě, aby se jimi „odstrašila ruská agrese“.

Nikdo z „expertů“ a nejvyšších představitelů nevysvětlil, proč asi by Rusko chtělo Ukrajinu, když ani nechce donbaské Rusy. Vždyť Ukrajina, čili finanční koš beze dna plný neonacistů, je tou poslední věcí, po které by Rusko mohlo toužit. Nu a jestliže Putin „buduje znovu sovětské impérium, jak „znalci Ruska“ vyhlašují, dělá to skutečně prapodivným způsobem: Když Rusko reagovalo na gruzínskou invazi Jižní Ossetie zdoláním Gruzie, neponechalo ruské jednotky tam, kde stály a kam až sahal dřívější Sovětský svaz, ale stáhlo je a opustilo Gruzii i s její suverenitou.

Ale jak už jsem napsal mnohokrát: fakta mají pro západní vlády a západní média nulový význam. Falešná realita, kterou média pro západní národy vytvořila, je všudypřítomná. Západu vládne skrytě rozdělená moc CIA a globálních elit. Čímž jedině lze vysvětlit, že v oblasti tak široké rozmanitosti národností, jazyka a kultur lze dnes slyšet jen jediný hlas.

Anebo si snad myslíte, že kolaps západního narativu o ruské invazi zde bude snad brán jako západní blamáž? Ani nápad, Západ jej ohlásí jako svoji velkou výhru. To Washington odstrašil Rusko svým vojskem a stihačkami, vyslanými do východní Evropy, stejně tak jako seznamem sankcí, které by srazily Rusko na kolena. A Putin byl tím vším přiveden k rozumu ještě zavčas. A tak dále, a tak dále. Do nekonečna.

(rp,prvnizpravy.cz,přeložil Lubomír Man,,foto:arch.)