P. C. Roberts Generál Milley Kongresu Buďte opatrní na to, komu hrozíte pěstí

Rukojmí.cz – Článek od – Rukojmí.cz –

Ukrajinský ministr zahraničí se kasá, že v průběhu několika posledních měsíců předaly západní vlády Ukrajině úplatky (nazvané jako pomoc), v podobě více než jednoho tisíce tun zbraní, munice a další výzbroje. Viz PROČ?

Jak už jsem napsal několikrát, a jak už to napsal i Saker a Andrej Martjanov, ruská armáda je schopna obsadit Ukrajinu v průběhu několika hodin, a to s velmi nepatrnými ztrátami. A peníze a zbraně ukrajinské vládě Západem jí zasílané, nemohou na této skutečnosti nic změnit.

S tímto názorem souhlasí i americké ministerstvo obrany. Nejvýše postavený americký generál a náčelník sboru náčelníků štábů Mark Milley sdělil Kongresu, že ruské ozbrojené síly by dokázaly obsadit Ukrajinu – včetně Kyjeva – za tři dny, a ztratily by při tom nanejvýš 4 000 vojáků. Varoval tedy americké zákonodárce „před moskevskou vojenskou mocí“ a oznámil, že na Ukrajinu nebudou vyslány žádné americké jednotky. I ty by totiž, dle vyjádření amerického generála, a to i v počtu jednoho milionu mužů, dokázaly ruský postup nanejvýš jen zpomalit.

Neexistuje tedy překážka, která by Rusku znemožňovala zmocnit se Ukrajiny, ale stejně tak neexistuje důvod, proč by tak mělo konat. Takže ukrajinští korupční lídři sesbírají dolárky, ze Západu jim zasílané, zaplatí si za ně exkluzivní penzi na francouzské Riviéře, a Ukrajina uzavře s Ruskem potřebnou dohodu. Šance, že se kdy tato země stane členem NATO, je nulová, a ví to každý. Dokonce i Blinken, Biden a Stoltenberg.

Nicméně slyšíme každý den, že ruská invaze je na spadnutí, a Bloomberg News dokonce už o ní „omylem“ vydala zprávu. Viz:

A Bidenův poradce Národní bezpečnosti prohlásil, že Rusko může napadnout Ukrajinu „už zítra“.

Rusko samozřejmě Ukrajinu nenapadne, jestliže ji NATO nenabídne členství a ona toto členství nepřijme. TOTO SE ALE NIKDY NESTANE. Země NATO totiž dobře vědí, že by to znamenalo válku s vojenskou mocí Ruska, v níž mají nulovou možnost uspět.

A už jen na závěr: Rusko Ukrajinu nechce. Kreml nemá zájem získat korupčnickou zemi plnou neonacistů, a jeho pozice je jednoduchá. Nebude tolerovat jen Ukrajinu coby předsunutou americkou vojenskou základnu namířenou proti Rusku.

Vybral a přeložil Lubomír Man