Nezasahujte do našich vnitřních záležitostí! Zaplaťte nám reparace!
O čem pan ministr Seehofer opomněl mluvit?

Položme si jen několik otázek:

Kolik německé lodi přivezly migrantů do Itálie a jinam? Kolik Němci přivezli migrantů letecky do Německa? A hlavně pan ministr neměl zapomenout na již pohádková slova kancléřky A. Merkelové, která pronesla v r. 2015, v době statisícového návalu migrantů do Německa. „My to zvládneme“. Její vítací politika byla závazná pro Německo, i když pan Seehofer měl k uvedenému kancléřskému výroku určité výhrady. Proč o tom pan ministr Seehofer nemluví?

O tom, koho do naší republiky pustíme nebo odmítneme, o tom, komu dovolíme s námi žít, je čistě naše vnitřní záležitost. Toto naše právo by měli všichni respektovat a ne již celá léta z nás dělat v EU otloukánka. Náš ministr zahraničních věcí, naše vláda by měli jasně říci, že uvedené jednání považujeme za nepřípustné vměšování do našich vnitřních záležitostí a nebudeme ho tolerovat.

Nejednou jsme prohlásili, pan premiér A. Babiš o tom několikrát mluvil, a v souladu s tím i jednáme, že budeme pomáhat „utečeneckým“ státům na jejich území. Stálo nás to již desítky milionů a budeme v takovéto pomoci pokračovat, přestože nemáme tzv. historickou odpovědnost jako např. Německo, které patřilo mezi koloniální státy. Pokud tuto povinnost cítí, měli by Němci plnit své povinnosti, aniž by se i nadále chtěli o ně s někým dalším podílet. A nadto by si měli dávat lepší pozor, aby mezi SRN a některými menšími evropskými státy nevznikaly vztahy velmi podobné těm dřívějším koloniálním.

A ještě poslední otázku. Kdy nám Německo, které se nám často snaží mistrovat, konečně zaplatí reparace. Bez úroků v současných korunách jde o více než 3,5 bilionu korun. A to pro nás je obrovská částka, jíž se nemůžeme vzdát. Mezinárodní právo jasně říká, že agresor je povinen zaplatit oběti agrese škody, které jí agresí vznikly. Že Německo bylo agresorem a my, Československo, jeho obětí, nikdo nepopírá. Nadto naše právo na reparace vyplývá zcela jednoznačně i z Pařížské reparační dohody. Právo je na naší straně. Jen nám chybí, zatím, státníci, kteří by Německo vyzvali k bezprostřednímu jednání o zaplacení reparací. Poláci a Řekové reparace od Německa požadují. Připojme se k nim!

J. Kovář