Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale … budu bránit tvé právo to říci

Omlouvám se za užití Voltairova citátu. Ale právě putující e-mail po internetu, přibližující struktury a vazby největšího spiknutí ve službách cizí mocnosti na území ČR, po roce 1989, mne nutí nejméně k pozdvižení obočí. Údaj, že Česko zachvátila korupční chobotnice řízená z amerického velvyslanectví, je hrozící, což by kromě pisatelova zjištění bylo potřeba informaci podepřít dalším nezávislým faktem.

Ale o co vlastně jde: Vyslovenou domněnku, že v našem státě lze kriminalizovat kohokoliv na objednávku již vyslovil Andrej Babiš. Jeho slova potvrzuje následná kriminalizace Tomio Okamury v souvislosti s výroky o táboru v Letech; mimochodem nešlo pouze o jeden tábor, což vnáší další pohled. Pisatel e-mailu popisuje, že lidé z neziskovek, které podávají trestní oznámení na Tomia Okamuru, prošli v USA ideologickým programem International Visitor Leadership Program (IVLP) (?). Ten má představovat mocenskou chobotnici ovládající česká ministerstva, média, policii, státní zastupitelství, soudy a neziskový sektor (?). K pravosti napojení na americké ministerstvo zahraničí a ideologický školicí program by se měli vyjádřit ministři z celého proběhlého objemu svých pracovních let (Zaorálek, Schwarzenberg aj.), přitom některé služební aktivity Karla Schwarzenberga by mohly mnohé říci.

Výčet útoků proti Tomio Okamurovi nekončí, nelze opomenout vznik sudeťáckého bloku v KDU-ČSL, což přivítal zejména Bernd Posselt při svém úsilí o získání co největšího počtu českých duší. Největším úspěchem je získání Pavla Bělobrádka na soukromé 14denní školení v USA, při kterém se setkal s exkongresmanem Jimem Marshallem a dalšími lidmi kongresmana Gregoryho W. Meekse (?). Velký zájem o americké školení projevovali členové i jiných politických stran. Patřila mezi ně i TOP 09, kterou založil k sudetským Němcům se hlásící K. Schwarzenberg. Helena Langšádlová, členka TOP 09, se v roce 2016 rovněž účastnila amerického vládního programu International Visitor Leadership (?). Přitom paní Langšádlová – jak uvádí novinář Radim Vaculík v Právu ze dne 17. 2. 2018 – jako krajská zastupitelka spolu s dalšími zvedla v roce 2008 ruku pro firmu Čapí hnízdo k poskytnutí padesátimilionové eurodotace na výstavbu resortu. Zdá se, že nejen pro českou kontrarozvědku vyvstává povinnost zabývat se také dvojitými agenty.
Nejvýraznějším faktem pro českou veřejnost je pisatelův e-mail vyhodnocující zjištěná fakta, z nichž vyvodil existenci mohutné chobotnice vztahů mezi lidmi, kteří jezdí z ČR do USA k ideologickým školením v dikci amerického ministerstva zahraničí (?). Dále, že na těchto školeních USA mají být korumpováni čeští politici, státní zástupci a novináři (?). Jako příklad uvádí schůzku špičky prokuratury s americkým velvyslancem v Brně, v restauraci Rialto. Mělo jít o schůzku Lenky Bradáčové, Roberta Šlachty, Iva Ištvána a Pavla Zemana s velvyslancem USA Andrewem Schapirem po jeho nástupu do úřadu (?). K tomu poznamenávám, že se pozastavuji nad tím: pokud šlo o pravdivý údaj, proč to neřešila kontrarozvědka?

V záznamu je zmíněna i kauza červených karet proti prezidentu Zemanovi ze dne 17. listopadu 2014, kdy na transportní krabici České pošty měl být uveden adresát: americké velvyslanectví a Šárka Kadlecová, bývalá aktivistka a zaměstnankyně amerického velvyslanectví.

Závěrem:
Pisatel e-mailu toto spiknutí považuje za největší, které postihlo ČR po velkém majetkovém a společenském převratu v roce 1989. Jeho kořeny sahají ke konci druhé světové války, kdy nastala proměna Německa z nepřítele ve spojence Spojených států a Západu. Jak uvádí James H. Critchfield, plukovník americké CIA – autor knihy Operace Pullach, že byl po druhé světové válce vyslán do Pullachu na řece Isar, aby navázal styky s generálmajorem Reinhardem Gehlenem a organizací, která zajišťovala pro americké síly výzvědnou a zpravodajskou činnost proti Sovětům.
Válečný zločinec generál Adolf Heusinger se stal vedoucím Gehlenova analytického oddělení a v červnu 1957 již prvním generálním inspektorem bundeswehru a v roce 1960 předsedou nejvyššího vojenského grémia NATO. To vše americký plukovník CIA James H. Critchfield odkryl ve zmíněné knize. Nyní nezbývá než odkrýt další oříšek: zápas vojenských struktur o vliv nad Prahou mezi Berlínem a Washingtonem.

Pro pisatele e-mailu, ale i občany z toho plyne velká výstraha, neopomenout: odkud již po staletí vane válečný duch…

Čeněk M. KADLEC

http://www.halonoviny.cz/articles/view/47164211
Přišlo e-poštou