Německý ekonom: Destruktivní politika USA tlačí Evropu na východ

 

 

30.květen 2018      Zrušení jaderné dohody USA s Íránem směřuje ke „změně  íránského režimu“ a tím i k oslabení  osy Peking - Moskva - Damašek - Teherán, řekl v rozhovoru pro Deutsche Wirtschafts Nachrichten ekonomický expert Volker Helmayer.

 

„Odstoupením od jaderné dohody s Íránem a vyvíjením tlaku na Evropu, se Spojené státy snaží zůstat hegemonem,“ pokračuje v rozhovoru pro Deutsche Wirtschafts Nachrichten ekonom, hlavní analytik Fondsboutique Solvecon Invest Volker Helmayer.

„Politika USA usiluje o změny režimu. Na Středním východě, na Ukrajině a v severní Africe USA chce dosáhnout svých cílů, ale také za sebou zanechává „ničení, smrt, utrpení a zbídačování“ a vyvolává záplavu uprchlíků utíkajících do Evropy," řekl expert .

"Spojené státy nepřímo tím oznamují zbytku světa, že dohoda musí být respektována pouze tehdy, když je prospěšná pro Spojené státy," řekl  Helmayer.

Současná politika Washingtonu by měla být chápána jako reakce na finanční a hospodářský rozvoj rozvojových zemí za účelem multipolárního světového řádu. Írán hraje důležitou roli v projektu nové Hedvábné cesty.

"Spojené státy se pokoušejí reagovat na konstruktivní infrastrukturní politiku Číny svou naopak  destruktivní politikou "změnami  režimů"," upozornil  expert.

USA jsou destruktivní vůči světové komunitě. Mezinárodní právo "platí" pro všechny kromě Spojených států. Ve skutečnosti Amerika zpochybňuje OSN, Mezinárodní měnový fond a Světovou obchodní organizaci (WTO), na kterých si v poválečné éře usurpovaly moc a nároky právě Spojené státy.

"V této situaci, kontinentální Evropa, ovlivněná americkou politikou, už nemůže být spojencem Spojených států. Emancipace musí být povinná, budoucnost leží na východě," uzavřel Helmayer.

(rp, prvnizpravy.cz, dwn, foto:arch.)

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecky-ekonom-destruktivni-politika-usa-tlaci-evropu-na-vychod/