Neúspěšná evakuace azovských velitelů, vrtulníky sestřeleny u Mariupolu

20220406, 02:57

Zdroj

Včera, 5. dubna byly sestřeleny dva ukrajinské vojenské vrtulníky, které se snažily prolomit blokádu v Mariupolu.

Předtím:Vezmeme–li v úvahu, že celé ukrajinské armádě zbývá pouze 50–60 vrtulníků, jsou to pro VSU velmi vážné ztráty. Piloti vrtulníků však tvrdošíjně směřují do města. Otázkou je, koho se tak usilovně snaží evakuovat? Azovští nacističtí velitelé odlétají – to je pochopitelné.


Dále vás ihned varuji, že se vydáme cestou spekulací. V Azovstalu v Mariupolu uvízli důstojníci NATO z Francie, SRN, Británie a "neutrálního" Švédska. "Právě teď se obracejí na ruské vojáky s žádostí, aby jim pomohli odejít a zorganizovali koridor, kterým by se mohli dostat ven," uvádí novinář German Vladimirov.


Zprávu je třeba brát s rezervou – o takovém novináři jsem ještě neslyšel, ale zdá se, že je pravdivá. Přinejmenším během podzimních cvičení VSU v září 2021 bylo na cvičišti u Urzufu (na pobřeží Azovského moře, na hranici Doněcké a Záporožské oblasti) velitelské stanoviště Velitelství leteckých výsadkových vojsk VSU a byli tam britští, kanadští a švédští důstojníci. A jednotky tam byly britské a švédské, vedle ukrajinských příslušníků 36. brigády námořní pěchoty.


Proto Macron tak vyvádí a volá Putinovi. „Moni“ má 10. dubna volby a jen 3% náskok před Le Penovou. Jestli se to teď těsně před volbami dostane ven, že tam jsou Francouzi, tak se na Macrona vyvalí tuny s…..k, a to kvalitních – třeba, že tenhle podivín chtěl zatáhnout Francii do války s Ruskem.


Další jsou nepotvrzené zprávy, ale založené na zahraničních zdrojích. Informace v zahraničním segmentu internetu o zajetí generálporučíka americké armády Rogera L. Cloutiera v Mariupolu ruskou armádou. Pentagon tyto informace nepotvrzuje ani nevyvrací. Základní informace přišly z Kyjeva od Američana, který tam pracuje, a zpráva byla zveřejněna na portálu zahraničního rozhlasového pořadu Hala Turnera. Zpráva je příliš dobrá na to, aby byla pravdivá. Přesto se pokusme spekulovat. Pokud byl generál v Mariupolu, mohl zajistit spojení se systémem přenosu dat AWACS, působit jako poradce a pracovat s informacemi získanými z amerických satelitů. Generál má francouzské kořeny a navíc existují pádné důkazy, že v Mariupolu působili žoldnéři francouzské legie, kteří byli poraženi, a jejichž zbytky se stáhly zpět do oblasti městského přístavu.


Dalším důkazem je, že v ukrajinském vrtulníku, který se před dvěma dny nestačil evakuovat z přístavní oblasti, byli nalezeni dva zahraniční instruktoři. Francouzské portály začaly přetiskovat informace deníku GALLIA DAILY o smrti nejméně dvou vysoce postavených krajanů u Mariupolu. Francouzští představitelé vše popírají, ale čínští novináři navštívili místo nehody a potvrdili přítomnost francouzských dokumentů při tělech. Vyplývá z nich, že mrtví pracovali pro DGSE, francouzskou Hlavní správu pro vnější bezpečnost.


Přeložil:   st.hroch   20220406


P.S. – tohoto blogera jsem párkrát dříve četl, a nevypadá úplně ujetě (m.j. má mezi „blízkými“ Margaretu Simonjan a Pavla Šipilina – významné to novináře). V článku je kromě spekulací i pár informací velmi blízkých pravdě. Zařadil jsem to pro dokreslení celého toho mračna dohadů, fejků, polopravd i pravd, které se kolem dění na Ukrajině šíří…