Nacističtí velitelé stále zůstávají v Azovstalu. Celkem se vzdalo 969 vojáků a důstojníků. Čeká je soud – Pušilin

18. 5. 2022 Janinna

Celkem se od 16. května v Azovstalu vzdalo 969 vojáků a důstojníků (694 se vzdalo včera), z toho 80 bylo zraněno, z toho 55 vážně.

Před soud a tribunál půjdou nejen vůdci nacionalistů, ale i ti, kdo plnili jejich rozkazy.

Uvedl to šéf DLR Denis Pušilin během rozhovoru s reportéry, zpravodaj PolitNavigator.

„Pokud jde o válečné zločince, stejně jako o nacionalisty, o jejich osudu, pokud složí zbraně, by měl rozhodnout soud. Bez ohledu na to, co kdo říká, já vím, jsou různé názory, emoce. Pokud nepřítel složí zbraně, tak o jeho dalším osudu rozhodne soud, pokud je to nacistický zločinec, tak bude čelit tribunálu,“ řekl Pušilin.

Zdůraznil, že nejen velitelé Azova jsou váleční zločinci, ale také ti, kteří plní jejich rozkazy, ti také„nesou ve svých činech a skutcích nacistickou ideologii, zejména ve vztahu k civilnímu obyvatelstvu“.

Zároveň podle hlavy republiky – „azovští“ velitelé stále zůstávají v kobkách závodu.

„V tuto chvíli žádní velitelé na nejvyšší úrovni v zajetí nejsou – zatím nevyšli. Ale to je zatím,“ je si jistý Pušilin.

V samotném Mariupolu se má podle jeho slov zbourat více než 60 % domů a postavit nové.

„Pokud jde o komunikace, situace nebyla tak tristní. Specialisté, kteří nyní provádějí práce na vodárenských zařízeních a další věci, nejsou již tak pesimističtí, jak to bylo, když jsme mohli poprvé

volně vstoupit do města,“ uvedl šéf DLR.

https://bit.ly/3sKS9ul

Vůdcům batalionu Azov, kteří padnou do zajetí v Mariupolu, hrozí trest smrti. Alespoň pokud budou souzeni podle zákonů DLR.

DLR nerati