Německý generál Musíme se rychle dostat z konfliktu na Ukrajině!

„Nemůžeme roky využívat zástupnou válku ve střední Evropě, která má potenciál přerůst v jadernou válku. Protože: Rusko není Srbsko, není to Irák, není to Afghánistán, není to Libye,..,“ vyzývá Erich Vad.

Erich Vad, bývalý německý brigádní generál

24. února 2023 – 06:20

„Rusko je velmoc s největším počtem jaderných zbraní na světě. To je rozdíl. A musíme být opatrní s dodávkami zbraní. A především s naší válečnou rétorikou. A především s rétorikou, která říká: ‚Počítáme s vojenským vítězstvím jedné strany‘. Toto je chyba. Je to chyba v přístupu," pokračuje Erich Vad, bývalý německý brigádní generál.

„Vadí mi, když němečtí politici ze Zelených prezentují jako konečný cíl vojenské řešení. To je šílené. A to dělají politici, kteří neměli nic společného s armádou, kteří odmítli nastoupit vojenskou službu, kteří nic nevědí o Bundeswehru,“ upozorňuje generál.

Nerozumím mutaci Zelených z pacifisty na válečnou stranu. Sám nevím o žádném Zeleném, který by dokonce vykonával vojenskou službu. A skutečnost, že jedna strana má tak velký politický vliv, že nás může vmanévrovat do války, je velmi znepokojivá,“ zdůrazňuje Vad.


„Máme vojensko–operační pat, který nemůžeme vyřešit vojensky," upozorňuje Erich Vad.

upozorňuje Erich Vad. To je mimochodem i názor amerického náčelníka generálního štábu Marka Milleyho. Řekl, že „vojenské vítězství Ukrajiny nelze očekávat a že jednání jsou jedinou možnou cestou. Cokoli jiného je nesmyslné plýtvání lidským životem.«

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

Poznámka ČNL: Škoda, že Česká republika nemá svého generála Vada, který by pravdivě mluvil o nebezpečích, které mohou z konfliktu na Ukrajině vyrůst a strašným způsobem zasáhnout i nás.