Maďarský premiér Viktor Orbán –"Západ nechce mír!"

Maďarský premiér Viktor Orbán  řekl, že Západ nemá absolutně žádný zájem na míru na Ukrajině. Orbán má zcela jasno o zájmech Západu ve válce.

Viktor Orbán, maďarský premiér

19. července 2023 – 03:20

„Musel jsem říct vládě, že Západ chce válku, a proto chce, aby válka pokračovala,“ říká Viktor Orbán v rozhovoru . Podle maďarské hlavy státu se to ukázalo zejména minulý týden po summitu NATO ve Vilniusu. „Procento a počet příznivců války je stále ohromující. Téměř neexistují hlasy pro mír, takže musíme být připraveni, že válka a sankce budou i nadále součástí našich životů,“ říká Viktor Orbán.

Maďarsko je členem NATO od roku 1994, ale je jedním z mála členů vojenské aliance, kteří jsou proti vojenské pomoci Zelenskému a místo toho chtějí mírové rozhovory s Ruskem. Za tento postoj je Orbán napadán a diskriminován válečnými štváči, zejména v Bidenově administrativě a na berlínském semaforu. Existují dokonce pokusy srazit Orbána a Maďarsko na kolena prostřednictvím EU. Buď Orbán mlčí, nebo jsou mu blokovány fondy EU, tvrdí zákeřný obchod mezi armádou a ekonomickou aliancí.


Orbán se však nenechá tak snadno oklamat. Maďarsko bylo také poslední hrází proti vstupu Švédska do NATO. Maďarský parlament zatím nepředložil referendum, které by k tomu konečně uvolnilo cestu. Pozorovatelé však předpokládají, že odpovídající rozhodnutí bude brzy přijato v Budapešti.

(rp,prvnizpravy.cz,,foto:arch.)