Mám radši klauny…

Marek Řezanka


V čem jsou Fischer s Bidenem stejní?

Vtom, že to prý jiní

páchají, jak uveřejní,

zlo, jež sami činí.


Joe označil Vladimira

puncem zabijáka.

Pavla žene zloba čirá:

Co že ho to láká?


Zemana by odvolával,

že je nesvéprávný.

Šašků v Senátu je nával,

já mám radši klauny…

 

 Pavel Fischer tvrdil, že Miloš Zeman je údajně dezorientován a není schopen vykonávat svou funkci. Tímto svým postojem dokonce výrazně vybočil z běžné senátní antipatie vůči naší hlavě státu a zařadil se po bok odpornou lež hlásajícího S. Bartíka, který úmyslně vypustil hoax o Zemanově údajné rakovině, aby ho poškodil ve volbách.

 My jsme dospěli k závěru, že předložené dokumenty nemají dostatečnou intenzitu a rozsah k tomu, aby byl aktivován článek 66 Ústavy", prohlásil předseda ústavně právního výboru Tomáš Goláň z klubu ODS a TOP 09. „Tam musí existovat natolik závažné objektivní důvody, které mu (prezidentovi) znemožňují vykonávat tu funkci. A já tady vidím spíš tu subjektivní stránku. To, že se nám pan prezident nelíbí a že si myslíme, že nekoná tak, jak nám se líbí, to přece není důvod k tomu, abychom ho zbavovali pravomocí. Na tom jsme se shodli všichni, jak na výboru, tak na komisi, tak i ústavní právníci", dodal Goláň.

 Po Václavovi Láskovi, který si v minulosti vymyslel „x“ bodů, kdy měl prezident republiky porušit Ústavu České republiky, se nyní veřejně znemožnil P. Fischer, který by rád na Hrad kandidoval.

 Sám ovšem prokázal jak neznalost ústavy, tak svou enormní zaujatost proti M. Zemanovi. Snad se tedy z boje o Hrad aspoň dostatečně diskvalifikoval.

 Připomíná mi amerického prezidenta, Joea Bidena, který na otázku, zda si myslí, že Vladimir Putin je zabiják, odpověděl kladně. Řídí se zjevně pořekadlem: „Podle sebe soudím tebe.“ Tento dlouhodobý americký senátor (za stát Delaware) byl v letech 2009-2016 viceprezidentem – a v této funkci byl zodpovědný za svržení téměř sto tisíc bomb na Irák, Sýrii či Afghánistán. Když už tedy někoho chceme nazvat zabijákem, zde by to bylo příhodné.

 

 Tady je báseň namluvena: http://www.muamarek.cz/files/mp3/mam-radsi-klauny....mp3.