Jakov Kedmi předpověděl zničení letišť NATO, pokud je použije ukrajinské letectvo

9. 3. 2022 Janinna

Jakov Kedmi, NATO, Ukrajina Rusko

Ukrajinské letectvo fakticky přestalo existovat, nezbyly jim prakticky žádné základny, palivo, munice, personál a personál údržby. Je proto těžké pochopit, komu se blok NATO chystá předat bojová letadla, která v některých členských zemích zůstala jako dědictví po organizaci Varšavské smlouvy.

V pořadu Solovjev Live to uvedl izraelský politolog, bývalý šéf speciální služby Nativ Jakov Kedmi.

Je to spíš show. Komu by měla být letadla předána? Letectvo neexistuje – zdůraznil a hovořil o 70 letadlech ze států východní Evropy, která aliance přislíbila Kyjevu.

Pokud se nad Ukrajinou začnou zmiňované letouny používat z neukrajinských letišť (Polska nebo jiných sousedních zemí), pak je letecké síly a PVO ozbrojených sil RF začnou ničit.

Navíc v tomto případě bude Rusko nejen schopno, ale bude povinno učinit rozhodnutí zasáhnout jejich základny, protože představují hrozbu a také začít tato letadla sestřelovat ještě před vstupem do ukrajinského vzdušného prostoru, kde probíhá speciální vojenská operace k denacifikaci a demilitarizaci Ukrajiny – zdůraznil Kedmi.

Nezůstanou žádná polská letiště, protože pokud vzlétnou k operacím z polských letišť, pak budou tato letiště zničena… Bulharská letadla jsou letadla NATO, i když na ně nakreslí trojzubec. Pokud tato technika vstupuje do bitev z území toho či onoho státu, pak to znamená, že tento stát rozpoutává válku – předpověděl a vysvětlil Kedmi.

Kedmi zároveň věří, že k tomu nedojde, protože armádní představitelé v alianci si jsou dobře vědomi následků. Omezí se proto na verbální demarši politiků a nebudou se dopouštět neuvážených a nebezpečných činů.

Pokec24.cz