Jáhen ze Sudet uvedl Letnou do demonstrace a všichni by čekali potomka sudetských Němců!

Jiřina Holotová

Dovolte abych na pódium pozval římsko-katolického jáhna ze Sudet Roberta Elvu Frouze, který nás uvede do dnešní demonstrace,” Tak přesně takhle, uvedl jednoho z vystupujících řečníků mluvčí Milionu chvilek pro demokracii, Benjamin Roll. Podle očitých účastníků, ale i ze záznamů akce na Letné je vidět, že dav lidí byl v tu chvíli zaražený a potlesk vlažný. Určitě, tedy ti, co si to stačili uvědomit, by v ten moment čekali nějakou německou zdravici od potomka sudetských Němců a ono nic!

Kdybych na vlastní uši z video záznamů, například přímo na stránkách Milionu chvilek (od 38.min,) neslyšela, že byl budoucí kněz a jinak uznávaný člověk, který působí na Plzeňsku a Tachovsku, uveden přesně tímto ántré na pódium, myslela bych si, že si to snad někdo musel vymyslet!

My totiž na Plzeňsku a Tachovsku o oblasti našeho domova běžně nemluvíme jako o Sudetech, nebo dokonce, že snad žijeme v Sudetech! Používání geografického označení Sudety, bylo v roce 1945 úředně zakázáno a díky událostem ve 2. světové válce, jsme my, Češi, na taková označení ještě dodnes docela dost hákliví a na všechny, kdo ho chtějí používat mimo historicko-geografický kontext, stále ostražití.

Já plně doufám, že to měl být od organizátora protestů jen nějaký nejapný žert nebo mladická nerozvážnost či neznalost historie, když pana Frouze představil jako římsko-katolického jáhna ze Sudet!

Pokud ne, musela bych začít úplně věřit všem informacím, že stopy počátku vzniku Milionu chvilek, který sahá do roku 2017 vedou k lidem, kteří mají snahu oslabit českou a dokonce i polskou vlasteneckou scénu, aby v čele těchto států byli na příště politici povolnější, kteří by zajistili postupné prolamování Benešových a Bierutových dekretů (Polsko). Má to být především bývalý prezident Václav Klaus, prezident Polska Jaroslav Kaczynsky, u nás dále Zeman, Babiš, Okamura a další vlastenecky smýšlející politici, kdo mají být odstaveni mimo řízení státu.

Ostatně, kdo chce, snadno si udělá dvacet minut čas na velmi vážné informace, které zjistil jistý pan Michael Svatoš, který se vůbec netají, tím, co ví a říká veřejně, že má potřebné dokumenty, které dokládají pravdu o pozadí Milionu chvilek o jejich sponzorech, poslání a o tom, k čemu má posloužit rozkolísání české společnosti.

Možná byli jen naši mladí idealisté do něčeho vmanipulováni, ale podle toho, že nazývají Tachovsko oficiálně veřejně jako Sudety, něco tady nesedí. Běžně se totiž mezi Čechy a Moravany při takové příležitosti tenhle geografický název našeho území nepoužívá!

Odkaz na zvukový záznam ze 16. 6. 2019 je zde:

https://www.youtube.com/watch?v=lhZK5yqGjYU&feature=youtu.be&app=desktop

Jiřina Holotová

http://www.rukojmi.cz