Ivan David - Máme se prý připravit na velkou válku…

Projev europoslance MUDr. Ivana Davida (SPD) na pietě k 25. výročí zahájení zločinné agrese států NATO proti Jugoslávii

Datum příspěvku 25. března 2024

Vážení přítomní,

Babarský útok, který byl zcela jednoznačně agresí podle mezinárodního práva postihl Srbsko před pětadvaceti lety.

Zde, v České republice jsme nebyli přímými svědky bombardování Srbska. Sám jsem později viděl jen kostry vyhořelých budov, pomník v parku v Bělehradu a otvor po střepině vedle okna novorozeneckého oddělení ve Valjevu.

Utrpení lidí postižených útoky si v České republice neumíme úplně představit. Ještě jsme se sami nestali terčem útoků.

Apologeti Evropské unie obligátně připomínali údajnou hlavní výhodu členství v této organizaci. Prý od druhé světové války nebyla v Evropě válka.

A co bombardování Jugoslávie namítl jsem. Dostal jsem pohotovou odpověď: „To není v Evropě“.

Oni za Evropu pokládají jen Evropskou unii. Proto ty matoucí názvy: Evropská komise, Evropský parlament, Evropská rada.

Oni mají pocit, že jsme byli nekonečnou laskavostí Západu povýšeni na Evropany, i když nás stále nepokládají za sobě rovné. Mají pocit, že mají dědičnou výsadu vládnout, rozhodovat o životě a smrti z pozice lepších lidí. Stále by rádi pro celý svět určovali univerzální pravidla včetně autoritativního rozhodování, co lze uznat jako genocidu, a co je jejich právo beztrestně vraždit. Po celá staletí kradou, vraždí a určují pravidla. Nechtějí si přiznat, že tato éra končí.

Už jsem dva roky neslyšel, že díky nim není v Evropě válka. Dnes už zase „díky jim“ válka je. Vnucují nám pohádku, že zčista jasna diktátor Putin napadl pokojnou demokratickou zemi, protože je zlý a má „imperiální choutky“. Říkejme tomu po jejich – narativ. Ale viděli jsem video na kterém se Biden chlubí, že to byl on, kdo rozhodl bombardovat mosty v Srbsku.

Už se moc nepřipomíná, že Severoatlantická aliance je obranný pakt. Ale možná že je, brání jejich domnělé právo vládnout světu. Brání ho dnes stejně jako před pětadvaceti lety.

Tehdy chtěli vojenskou základnu na Balkáně a tak vytvořili stát Kosovo. Jejich chráněncem se stal dnes usvědčený zločinec. Další jejich zkurvysyn. Později vybudovali a budují základny na východě Evropy. Jejich chráněnec ještě usvědčen nebyl.

Ale oni přestanou určovat, kdo má právo na územní celistvost, a kdo ne. Jestli mají rozhodovat demokraticky občané nebo jimi dosazené loutky.

Máme se prý připravit na velkou válku.

Nevíme, jestli se jim podaří ji rozpoutat, nevíme jak by skončila, ale mohla by být na dlouho poslední.

***

Autor textu – pan europoslanec MUDr. Ivan David – člen vedení hnutí Svoboda a přímá demokracie a zakladatel webu Nová Republika se bude v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu ucházet o znovuzvolení. Má naši plnou podporu. Věnujte mu laskavě i vy svou přízeň. Děkujeme.

Celý videozáznam z piety najdete .

/www.novarepublika.cz/2024/03/ivan-david-mame-se-pry-pripravit-na-velkou-valku