Hrad podal žalobu na Stehlíkovou

, 6.2.2022

,

Kancelář prezidenta republiky (KPR) podala žalobu na lékařku Džamilu Stehlíkovou kvůli výrokům o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Informoval o tom Zemanův advokát Marek Nespala.

Předžalobní výzvu Hrad zaslal již na konci ledna. V ní požadoval milion korun jako odškodné (má přijít Fondu ohrožených dětí), omluvu za její výroky a seznam lidí, kteří jí měli vyzradit údajné informace o prezidentově zdravotním stavu. Stehlíková uvedla, že se omlouvat nehodlá.

Stehlíková v období Zemanovy říjnové hospitalizace například tvrdila, že zdraví prezidenta souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou nebo že ho postihlo delirium tremens. Podle Nespaly si tyto informace buď Stehlíková vymyslela, nebo ji někdo napálil.

Domácí

INCLUDEPICTURE "https://d15–a.sdn.cz/d_15/c_img_E_E/4S8BOyw.jpeg?fl=cro,0,53,700,393%7Cres,160,,1%7Cwebp,75" \* MERGEFORMATINET

„Důležité je, že se doktorka Stehlíková k této věci neustále vyjadřuje i po podání žaloby, pokračuje v tom. Bude na posouzení soudu, jak toto její chování – které je za všemi hranami, o lékařské etice ani nemluvím – ocení,“ řekl prezidentův advokát v rozhovoru pro server iDNES.cz