Foldyna Jsem pro spolupráci SPD, PRO i Trikolory

Poslanec Jaroslav Foldyna z SPD nevidí ve straně PRO (Právo, respekt, odbornost) Jindřicha Rajchla konkurenci. A rád by uvítal spolupráci, protože spojení sil je cesta, jak zastavit současnou pětikoaliční vládu Petra Fialy.

Jaroslav Foldyna, poslanec SPD

19. dubna 2023 – 10:30

Poslanec Jaroslav Foldyna z SPD vystoupil na nedělní demonstraci na Václavském náměstí v Praze. Protest organizoval předseda strany PRO (Právo, respekt, odbornost) Jindřich Rajchl, který pozval i zástupce jiných opozičních stran. Jako jediný ale vystoupil Foldyna, který v rozhovoru pro server irozhlas.cz vysvětlil, že by chtělo hnutí SPD s podobnými politickými subjekty spolupracovat. Foldyna také prohlásil, že se jako SPD necítí ohroženi, protože i oni potřebují partnery a musí mít koaliční potenciál.

Foldyna v rozhovoru také uvedl, proč na demonstraci Česko proti bídě vystoupil.

„Vystoupil jsem tam, protože jsme k tomu všemu v zásadě solidární. Nejsme ve sporu. Možná že si s panem Rajchlem a PRO konkurujeme. Nicméně idea toho, že chceme rozhýbat českou občanskou scénu, aby věci řešila, je společná. Byl jsem rád, že jsem tam dostal prostor, a myslím, že to splnilo to, co jsem od toho chtěl. Lidi viděli i politika SPD," uvedl Foldyna.

Dále také prohlásil, že největším problémem naší země není to, jestli si konkurujeme, ale špatná vláda Petra Fialy (ODS), která vede český průmysl a českou společnost do záhuby.

„To je pro mě víc, než jestli si konkurujeme, nebo pomáháme," odpověděl Foldyna na otázku ohledně toho, zda–li nevidí ve straně PRO konkurenci, která jim bude přetahovat voliče.

„Jestli budou v příštím Parlamentu vedle nás lidé z PRO a další, kteří budou vidět stejný problém ve vládě Petra Fialy, která nereprezentuje zájmy českého státu a českých voličů... ono se to nějak vyřeší. Do voleb je ještě dva a půl roku. Jestli mohla vzniknout vládní pětikoalice, proč by nemohla vzniknout třeba trojkoalice proti nim?" zauvažoval Foldyna s tím, že rozhodně není pro boj mezi subjekty a vzájemné konkurování si, ale pro velmi sofistikovanou spolupráci a marketing, což je podle něj cesta jak zastavit v příštích volbách dnešní vládu.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)