Eric Zuesse Důkaz, že USA zamýšlejí bleskový jaderný útok na Kreml

Alexander Mercuris zveřejnil 29. října článek: a diskutoval o americkém plánu nalákat Rusko do pasti umístěním jaderných raket na vzdálenost asi 500 mil od Kremlu nebo 7 minut letu do Kremlu.

„Mat“ (stětí hlavy ruského ústředního velení, aby Rusko nemělo dostatek času na odpálení svých odvetných raket) a požadovat kapitulaci Ruska (protože neexistuje způsob, jak by ruské centrální velení bylo schopno vyhodnotit situaci během pouhých 7 minut a odpálit své rakety). 

Tento plán má svou historii a zdá se, že rozhodnutí vlády USA bylo učiněno kolem roku 2006, kdy Foreign Affairs a National Security, doporučily (i když velmi taktně) nahradit myšlenku (ve skutečnosti meta–strategii) „Vzájemně zaručeného zničení“ nebo «M.A.D.» (uvádějící, že jaderné zbraně existují pouze proto, aby zabránily třetí světové válce), novou meta–strategii USA „O jaderné nadřazenosti – nukleárním prvenství“ – že Amerika použije jaderné zbraně k vítězství v jaderné válce, 3. světové válce, proti Rusku. 

Předpokládalo se, že pro realizaci tohoto plánu bude nutné rozmístit tyto rakety na Ukrajině, ale protože se to nyní zdá stále nepravděpodobnější, mělo by to být Finsko (druhá země nejblíže Kremlu), které převezme tuto funkci (pokud turecký prezident Tayyip Erdogan mu dovolí vstoupit do NATO, což bude jeho nejosudovější rozhodnutí vůbec).

Poté, 1. března 2017 dva přední američtí experti na kontrolu jaderných zbraní publikovali v Bulletin of the Atomic Scientists a uvedli, že nový typ jaderné pojistky, který byl instalován na americké rakety 

Očekává se, že úder nyní přijde z Finska, nikoli z Ukrajiny.

28. října ruský kanál RT News zveřejnil:  a oznámil, že prezident Biden změnil svou politiku kvůli radám Pentagonu, který říká, že Amerika by měla mít možnost zahájit jadernou válku s Ruskem – a nejen na ni reagovat v případě úderu z Ruska. 

 týkající se prvního použití jaderných zbraní je velmi jasná – a NENÍ to žádná ruská verze politiky amerického jaderného prvenství:

1. získání spolehlivých informací o odpálení balistických raket útočících na Rusko;

2. použití jaderných zbraní a jiných zbraní hromadného ničení proti Rusku;

3. nějaký dopad na objekty, jejichž porucha povede k narušení reakce jaderných sil;

4. agrese proti Rusku s použitím konvenčních zbraní, kdy je ohrožena samotná existence státu.

Samozřejmě existuje také možnost, že by situace na Ukrajině mohla eskalovat do scénáře č. 4, který by mohl zažehnout první ruský úder proti Americe a jejím spojencům. Ale to se nyní zdá méně pravděpodobné než první americký úder z Finska. (Také: Finsko se účastnilo Hitlerovy operace Barbarossa invaze do Sovětského svazu — tehdy . Tentokrát se spojilo s Bidenem.)

—————

Nová kniha investigativního historika Erica Zuesse, , je o tom, jak Amerika ovládla svět po druhé světové válce, aby jej zotročila pro americké a spojenecké miliardáře. Jejich kartely získávají světové bohatství kontrolou nejen svých „zpravodajských“ médií, ale i společenských „věd“ – podváděním veřejnosti.

Pro Pokec24 přeložila Janinna