Danuše Nerudová prezidentkou?

Pro mnohé je naopak radostí pomyslet, že by v čele země poprvé stanula žena. Byla by bývalá rektorka Danuše Nerudová vhodnou volbou?

Danuše Nerudová je u nás prvním případem umělohmotného a omyvatelného moderního politika, který může prezentovat cokoliv, kdekoliv a kdykoliv, neboť nemá žádný vlastní obsah. Je to takový český dubl Čaputové. Výsledky prezidentství Čaputové na Slovensku všichni známe, Slovensko se rozpadá a kdyby nebylo v Unii, čert ví, jestli by vůbec ještě bylo Slovensko. To přirovnání se, prosím, netýká pouze žen! Stejně „gumový a omyvatelný“ je prezident Francie Emmanuel Macron, který prezentuje emeritní velmoc Francii a je schopen spáchat cokoliv, aby se zahřál na výsluní médií.

Tito politici, například Ursula von der Leyenová, přesně reprezentují dnešní upadající, bezpohlavní a bez normálního rozumu potácející se Evropskou unii. Chceme–li mít na Hradě jen jiné provedení shora zmíněných dam kombinované s proslavenou šéfovou parlamentu Pekarovou Adamovou, je tady nabídka paní Nerudové. Mimochodem stejně hloupě jako Pekarová Adamová vykládala své rozumy i paní Nerudová, až se člověk jen divil, co z ní ještě může vypadnout. A její manažeři, jinak též loutkovodiči, si těmi výroky o její politické nezávadnosti jen naběhli na vidle.

Výňatek z článku „Fiala nenechá nikoho padnout. Vyřešeno. Třetina lidí padá do bídy. Padla zlá předtucha Do března klid a pak...“

30.12.2022 4:39 | Rozhovor  – pro ParlamentníListy.cz říká publicista Václav Vlk.