Cesta ke světové válce?

07. 03. 2022 –

Poslanec Marek Ženíšek z TOP 09, který předsedá , v sobotu na Twitteru napsal, že bezletová zóna nad Ukrajinou už opravdu a že by omezená bezletová zóna za účasti i nečlenských zemí NATO měl být začátek.

Bývalý velvyslanec v Rusku a USA Petr Kolář včera pro (v 51m45s) uvedl, že by velmi přivítal, kdyby se Češi a Poláci dohodli s Brity na pomoci Ukrajině při ochraně jejího vzdušného prostoru.

Když však byla premiérovi Petru Fialovi v Blesku položena otázka, zda bude vyslyšena prosba Volodymyra Zelenského o zavedení bezletové zóny nad Ukrajinou, jednoznačně odpověděl, že HYPERLINK "https://www.blesk.cz/clanek/zpravy–valka–na–ukrajine/705879/premier–fiala–pro–blesk–ukrajina–bojuje–i–za–nas–putin–je–valecny–zlocinec.html" \t "_blank" a že to všechny státy NATO řekly jasně. To by podle něj znamenalo jít do otevřeného konfliktu s Ruskem a umožnit třetí světovou válku.

byl však méně důrazný, když v pátek v České televizi řekl, že bezletová zóna by znamenala „přímé zapojení do vojenského konfliktu, což si v tuto chvíli opravdu nemůžeme dovolit“. Právě slova psaná kurzívou (přidanou námi) některé lidi tak znepokojují.