Celozrnná pravda z Ruska

Za Američanů tedy nebude hladomor jako za Stalina, protože Rusové zasáhli včas a udělali námořní blokádu Oděsy.

Datum příspěvku 22. května 2022

Václav Umlauf

Medveděv sice neřekl všechno to, o čem píši, ale řekl toho na vysokého politika RF celkem dost. A to, co řekl, jasně vysvětluje, proč se multinacionální koncerny stěhují z Ruska. Pak ale bohužel platí, že tato pro Západ ztracená kolonie se musí opět dobývat na Napoleonův a Hitlerův způsob.Kolegyně z redakce aneb „Květa“ napsala sérii dvou článků, které jasně ukazují tragický smysl politické ekonomie, na který se nyní zapomnělo. Podívejte se na starý článek , kde to máte černé na bílém. Pro další vývoj po listopadu jsou důležité tyto dva články .

Otázka zní, zda je současné Rusko (Čínu zatím nechám bokem) opravdu vedeno transatlantickými imperiálními elitami, kterým se podle míry zisku, lží, zlodějen a válek říká „jedno promile“. Hlavní teze z druhého článku  je tato:

K čemu je válka dobrá

Proč spustit válku? Zcela jednoduše: Když hrajete v šachu s bílými i černými na obou stranách, vždycky vyhrajete. Kromě toho je chaos ultimativním receptem, jak prosadit drakonické cíle, které by veřejnost za mírových časů nikdy nepřipustila. Co bych chtěl následně zkoumat, je otázka načasování a průběhu vývoje.

Tak si položme základní otázku: Řídí dnes jedno transatlantické promile Rusko? Fakta daná po rozpoutání preventivního úderu na Ukrajině ukazují, že nikoliv. Důvody jsou tyto:


Tady je jeden příklad z dneška. Jde o Telegramový kanál ruského politika jménem Dmitrij Anatoljevič Medveděv. Od ledna 2020 působí jako místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace, od roku 2012 předseda vládní strany Jednotné Rusko, v letech 2012–2020 byl předsedou vlády Ruské federace a v letech 2008–2012 byl prezidentem. Gazpromu šéfoval v letech 2002–08, kdy byl předseda představenstva. Tak se podívejme na jeho příspěvek ze dne 20. května 2022, viz tato adresa: . Jednoduše přeložím celý příspěvek, který nemá nadpis.

Generální tajemník OSN, různí Sullivanové a Blinkinové. Je to taková „Obilná sedma“, která se náhle vynořila z tabatěrky, a už hodně opotřebované. Někteří další, obzvlášť zoufalí Evropané začali mluvit jako nezapomenutelný Kisa Vorobjaninov:  (Už jsem šest dní nejedl!). To se dalo očekávat. A tady je důvod.

  1. Země, které dovážejí naši pšenici a další potraviny, to budou mít bez ruských dodávek těžké. A na evropských a dalších polích bez našich hnojiv vyroste jen šťavnatý plevel. No… smutné. Ale můžou si za to sami. Nyní to vypadá, že Západ ustupuje. Opět se potvrzuje, že všechny ty „pekelné sankce“ jsou k ničemu, když jde o životně důležité věci. O dodávkách energie pro vytápění domů. O potravinách, které mají nasytit lidi. O milionech občanů, kteří od politiků potřebují jediné: Aby mohli žít normální, klidný a prosperující život. Sankce tomu stojí v cestě. A rozšíření NATO tomu stojí v cestě. A další problémy spojené s vyrovnáním dluhů, splátek a podobně. A hlavně se nám do cesty staví téměř kosmický kreténismus. Je tedy načase naslouchat nikoli hlasu poradců zpoza oceánu, ale zdravému rozumu. Je to užitečnější činnost ve všech ohledech.

  1. Dnes jsem o tom hovořil s prezidentem jedné z afrických zemí, Namibie. Naši afričtí přátelé tomu mimochodem rozumí. A chápou, že bohaté země uvalují sankce, aby zchudly ty chudé. A pod hrozbou hladových vzpour chtějí světoví boháči donutit ostatní, kteří jsou pod sankcemi, aby se chovali podle toho. Američané a Evropané nezůstanou bez potravin, i když budou za trojnásobnou cenu. Ale jsou to obyčejní Evropané, nikoli ti mocní, kdo zaplatí trojnásobnou cenu. Naše země je připravena splnit své závazky v plné výši. Čekáme však také na pomoc našich obchodních partnerů, a to i na mezinárodních fórech. Jinak to není logické: Na jedné straně proti nám uvalují šílené sankce, na druhé straně požadují dodávky potravin. Tak to nefunguje, nejsme idioti. A ještě jednou zdůrazňuji: Žádný vývoz na úkor našeho vlastního trhu. Potraviny jsou pro občany Ruska posvátnou věcí.

  1. Nejde sklízet plodiny v televizi nebo na internetu. Vyžaduje to pole a zemědělskou techniku, hnojiva a ruce zvyklé sít a sklízet chléb, ne podepisovat pitomosti. Rusko ví, jak na to, máme všechny možnosti zajistit, aby ostatní země měly potraviny a aby nedocházelo k potravinovým krizím. Jen nám nebraňte v práci.

Tak to shrňme. Medveděv jako místopředseda Rady bezpečnosti RF jasně ví, že Rusko drží v ruce klíč od hnojiv a od budoucí, pravděpodobně rekordní úrody obilí v Rusku. A navíc RF drží klíč i od ukrajinské pšenice, protože blokují Oděský přístav. Odtud se má obilí vyvézt, aby na Ukrajině vypukl hladomor a ten se přičetl k tíži Rusům, když tam nezákonně vtrhli. Tu pšenici si Spojené státy „koupily“ skrze zákon o půjčce a pronájmu od zbídačelé Ukrajiny pod Zelenským mávajícím již hodně roztrhaným neofašistickým praporem pluku Azov. Podle stejného zákona splácelo SSSR válečnou půjčku USA téměř 60 let (!) i během studené války, především vývozem zlata a titanu. USA své gubernii nařídili telefonem, že nesmí jednat o příměří a také to zdejší místodržící přestal dělat. To už nemohou rozdýchat ani některé, jinak velmi poslušné země EU ().

Takže vypukl zoufalý boj o Zmijí ostrov, kde Ukrajinci minulý týden ztratili zbytek stíhaček, vrtulníků a elitních jednotek. Tento ostrov v Černém moři kontroluje strategickou cestu z Oděsy a zůstal v ruských rukou. Takže obilí jistě neshnije, protože Ukrajinci ho mezitím spolehlivě rozkradou a prodají doma. Zatím to tak udělali se vším, co v zemi zbylo. Pochopitelně budou zdejší zloději prodávat zbídačelým Ukrajincům to nakradené obilí za americké ceny, neb jsou jejich kolonie. Ale rozkradené obilí zůstane na Ukrajině a co je doma, to se počítá.

Za Američanů tedy nebude hladomor jako za Stalina, protože Rusové zasáhli včas a udělali námořní blokádu Oděsy. Stálo je to vlajkovou loď jejich černomořské flotily, kterou NATO pravděpodobně potopilo pomocí nejmodernějších střel dovezených na Ukrajinu a naváděných špionážním US–letadlem nad Rumunskem. USA bohužel nebudou moci vystupovat jako zachránce světa, protože nebudou mít to ukrajinské obilí nakoupené za zbraně. Jejich úmyslem je bojovat proti Rusku do posledního Ukrajince a nechat si za to navíc pořádně zaplatit v obilí. A to krvavé obilí se pak mělo prodat jako výpalné dalším zbídačelým zemím Třetího světa, aby si Američané udělali další kolonie na ukrajinský způsob.

Vypadá to, že Medveděv sice neřekl všechno to, o čem píši, ale řekl toho na vysokého politika RF celkem dost. O tom, co neřekl a ani nemohl, je článek . Medveděvova slova o „kosmickém kreténismu“ jasně vysvětlují, proč se multinacionální koncerny stěhují z Ruska. Pak ale bohužel platí, že tato pro Západ ztracená kolonie se musí opět dobývat na Napoleonův a Hitlerův způsob. Tím se nakonec potvrzuje smysl článku naší kolegyně. Pokud zvítězí „mentalita US–obilí“, pak je Třetí světová válka nevyhnutelná. A o tom se už v Rusku začalo otevřeně mluvit. Pak pochopitelně nejde o Ukrajinu, protože ta měla být jen nástupním prostorem pro útok na Rusko. Evropa tedy stojí před zásadní volbou, zda se připojí ke kosmickému kreténismu transatlantických elit. Volbu EU jsem popsal v sérii dvou článků . Každá válka je selhání rozumu a nyní i demokracie, proto k ní však také nemusí dojít.

 Autor: , převzato z