Arestovič Vytvoření etnicky monolitní Ukrajiny povede ke ztrátě území

Pokus o vytvoření etnicky monolitní Ukrajiny povede ke ztrátě území, uvedl bývalý poradce Kanceláře prezidenta Alexej Arestovič.

Oleksij Arestovič, exporadce Zelenského

13. dubna 2023 – 06:20

„Etnicky monolitická Ukrajina půjde stejnou cestou jako Polsko. Zhroutila se. Polsko se podle mě zmenšilo o 59 %. Neudržíme naše území. A všechna naše území připadnou Ruské federaci – tady nejsou žádné možnosti. A posílí na náš úkor,“  řekl Arestovič.

Multikulturalismus je podle něj jediný způsob, jak Ukrajinu zachovat.

„Ukrajina vygenerovala 5 národů – krymskotatarské, ruské, ukrajinské, polské a židovské. No, zmenšeme teď Ukrajinu o 59 %.  No, pojďme teď snížit Ukrajinu o 59 %. Abyste se stali monoetnickým národem, musíte provést jednu katastrofu, tedy nějak si ji vynutit. Někteří lidé utečou a někteří se nevrátí, Ukrajina se zmenšuje, Rusko zabírá území, stavíme Rusko do mnohem výhodnějších podmínek ve vztahu k nám," pokračuje Arestovič.

A druhý ukrajinský, pokud začne (a pravděpodobnost je tak velmi vysoká, protože pokud ruský prezident Vladimir Putin zůstane u moci, bude chtít tento příběh přehrát podle principu druhého čečenského), pak jsme se dostali do velmi špatných podmínek a odevzdali část našich sil, území, zdrojů, průmyslu a lidí Ruské federaci.

A pak je třeba zažít další katastrofu, když Rusko požaduje zbytky, začne zbytky drtit. A máme hotovo. A všimněte si, že se to v historii Polska stalo mnohokrát,“ řekl bývalý poradce Kanceláře prezidenta.

Již dříve Alexej Arestovič řekl, že po skončení války bude Ukrajina čelit „velmi těžkému období, které bude v některých ohledech těžší než válka “ . Také se podle jeho názoru může zhroutit hodnocení Vladimíra Zelenského.

(rp,prvnizpravy.cz,,foto:arch.)