Analytik "Vrabčí mozky" páchají evropskou ekonomickou sebevraždu

Americký analytik David Stockman (75) si udiveně protírá oči nad současnou hospodářskou politikou Západu: „Trojice: Sankční válka, zelená energetická křížová výprava a boj proti virům je smrtelnou hrozbou pro prosperitu.“

Ursula von der Leyenová, předsedkyně EK

26. července 2022 – 07:20

Nic to neilustruje lépe než „úpadek eurozóny, kde jsou tyto politické nemoci nejpokročilejší,“ vysvětluje sarkasticky zkušený analytik, který byl v letech 1981 až 1985 ředitelem „Úřadu pro řízení a rozpočet“ za prezidenta Ronalda Reagana .

Evropa nyní směřuje k „rychlé stagflaci“ z mnoha důvodů, především kvůli neustálému zpřísňování sankcí: Umělci hara–kiri z EU teprve začínají. Navzdory plánovanému úplnému ukončení přepravy ruské ropy po moři do konce roku 2022 a tváří v tvář možnému úplnému odstavení ruského plynovodu nyní tito vrabci připravují šesté kolo sankcí, aby zvýšili všechno to šílenství. "

Umělci hara–kiri z EU teprve začínají. Navzdory plánovanému úplnému ukončení přepravy ruské ropy po moři do konce roku 2022 a tváří v tvář možnému úplnému odstavení ruského plynovodu nyní tito vrabci připravují šesté kolo sankcí, aby zvýšili všechno to šílenství. " „To je urážka vrabců, ti mají alespoň tolik inteligence, aby si nesmyslně neničili vlastní hnízda pro zájmy druhých a bránili je před útoky. Jinak má americký analytik naprostou pravdu,“ dodává editor webového portálu Politikstube.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)