Alternativou k míru na Ukrajině je třetí světová válka, říká Jaroslav Bašta

Rozstřel 14. prosince 2022  16:00,  aktualizováno  15. prosince 14:13

Čvrtečním hostem Rozstřelu byl kandidát na prezidenta za hnutí SPD Jaroslav Bašta, bývalý disident, ministr ve vládě Miloše Zemana a nynější poslanec. Bašta sdělil, že má nejlepší kvalifikaci ze všech kandidátů, a to vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem. Vyjádřil se také k válce na Ukrajině i vypnutí dezinformačních webů.

| (35:00) | video:

Rozstřel

Již dříve Bašta uvedl, že si přijde jako ten, jehož jméno se nesmí vyslovit, jelikož se mu nedostává prostoru v médiích. Kandidát na prezidenta si na to tak postěžoval. „Poměrně často vidím komentáře, ve kterých se mluví o kandidátech, kteří mají podporu politických stran, ale mé jméno z toho vypadne. Už jsme to zažil tolikrát, že jsem si na to musel postěžovat na programové konferenci SPD.“

Poté padl dotaz na to, proč by byl Bašta vhodným prezidentem naší země. „Bez přehánění mohu říct, že vzhledem ke svým životním zkušenostem, mám nejlepší kvalifikaci na tento úřad,“ řekl Bašta. O jeho kandidatuře se rozhodlo až v září, tudíž musel Bašta i přehodnotit strategii své kampaně.

Zdroj: