Čínské ministerstvo zahraničí označilo USA za největší hrozbu pro celosvětovou bezpečnost

12.12.2019 Redakce AC24

Spojené státy stále uměle vytvářejí obvinění proti jiným státům s cílem zahajovat války po celém světě, a proto se staly největším nebezpečím pro celosvětový mír a bezpečnost, uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun–jing na středečním briefingu v rámci svého komentáře k článku o vojenském konfliktu v Afghánistánu.

Washington Post zveřejnily dříve utajované dokumenty a rozhovory s oficiálními zástupci USA, které svědčí o tom, že americká vláda skrývala pravdu o vojenském konfliktu v Afghánistánu.

Noviny tvrdí, že dokumenty jsou také v rozporu s veřejnými prohlášeními prezidentů, vojenských velitelů a diplomatů Spojených států, kteří rok co rok ujišťovali Američany, že dosáhli pokroku v Afghánistánu a že se vyplatilo se do této války pouštět.

„Tento článek byl úderem do tváře mnoha lidem ve Spojených státech, takzvaným obráncům lidských práv, a to je jen špička ledovce," řekla mluvčí MZV.

Připomněla, že Spojené státy zahájily vojenské útoky proti Iráku na základě údajné přítomnosti zbraní hromadného ničení v zemi, což vedlo k desítkám tisíc obětí a hromadnému vysídlení místních obyvatel, ale později přiznaly, že informace byly nepravdivé, a důkazy o přítomnosti zbraní se ukázaly být obyčejným pracím práškem.

Dodala, že americké letecké útoky v Sýrii také vedly k mnoha obětem a hromadné migraci, ale nakonec se ukázalo, že „důkazem“ o údajných chemických útocích v Sýrii bylo ve skutečnosti inscenované video vyrobené Bílými přilbami.

„Skutečnost, že Spojené státy si z toho dosud nevzaly ponaučení, je žalostnou podívanou, USA nadále uměle vytvářejí obvinění s cílem zahajovat války po celém světě, útočí, zabíjejí a prodlužují tragédie.

Takové USA se staly největší hrozbou pro celosvětový mír a bezpečnost a také největším porušovatelem lidských práv,“ uvedla.

V pondělí list The Washington Post zveřejnil článek, který s odkazem na odtajněné dokumenty tvrdí, že vlády amerických prezidentů George Bushe mladšího, Baracka Obamy i Donalda Trumpa opakovaně mátly veřejnost, když tvrdily, že ve válce v Afghánistánu dochází k pokroku.

Z dokumentů vyplývá, že američtí vrcholoví politici a armádní velení si připouštěli, že strategie v Afghánistánu není úspěšná a že velká část americké pomoci je na místě rozkrádána.

Mezitím se operace v Afghánistánu, která začala v roce 2001 po útocích 11. září, stala nejdéle trvající válkou v americké historii.

Zhruba dva tisíce dokumentů, ke kterým se deník dostal, nepatřily mezi utajované, nicméně hned, jak je chtěl list uveřejnit, vláda část z nich mezi utajované zařadila.

Redakce se tři roky soudní cestou domáhala, aby k ním získala přístup na základě zákona o svobodném šíření informací.

Dokumenty, které získaly označení Afghanistan Papers, zahrnují rozhovory s více než 400 přímými účastníky afghánské mise, včetně generálů, bezpečnostních poradců, diplomatů a dalšími lidmi, a to i ze spojeneckých zemí NATO nebo s afghánskými činiteli.

Rozhovory pořídla v letech 2014 až 2018 speciální vládní agentura pro kontrolu mise v Afghánistánu v rámci takzvaného projektu Ponaučení (Lessons Learned).

Zdroj: snews.com

Ac24.cz

Rodina z Aše má haldu peněz, protože se naučili trik z roku 1976

Lékaři byli šokováni! Metoda léčby kloubů lidový lék! Vyzkoušejte

120letá češka: „Nikdy nejsem nemocná, protože si čistím cévy.

Trik k odstranění mykózy nehtů za 12 hodin             

Bylinkář: „Netravte si srdce chemií! Tlak se srovná na 120/80

Varování! Hrajte pouze když vás při tom nikdo nevidí!

Symptomy prostaty? Nemoc zmizí za hodinu!

Od r. 2012 má elektřinu zdarma. Šedesátník odhaluje snadný způsob

Šok! Tuk z břicha mizí sám. Shodíte až 26 kg díky tomuto triku.

Recept naší babičky na spalování tuků: 11 kg za 6 dnů!

Prague student odhalil jednoduchý prostředek na poškozené klouby

Cévy se vyčistí okamžitě, tlak se vrátí do normálu! Recept

Nezávislá Česká televize? „Tohle už je fraška.“ Zahradil neunesl generála...

Přírodní způsob, jak spálit mykózu nehtů             

Pokud je krevní tlak vyšší než 140/90, organismu chybí...

Váš krevní tlak bude vždy 120/80, pokud ráno vypijete 250 ml...

Inkontinence je nebezpečná! Uzdravte se, než bude příliš pozdě

Nemá maturitu a žije za 1000 $ denně

1 trik na peněženku plnou prachů. Zjistěte, jak to dělají dvě 20leté dívky>>

Nemá práci, ale na jeho konto plyne 11400 Kč denně

 

><

Prague student odhalil jednoduchý prostředek na poškozené klouby

Реклама

Lékaři byli šokováni! Metoda léčby kloubů lidový lék! Vyzkoušejte

Реклама

Facebook komentáře

Disqus komentáře

Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor

Začátek formuláře

Konec formuláře

Komentáře jsou pouze pro přihlášené uživatele Přihlásit

glossy diamond

Před 2 hodinami.

Takové prohlášení, třeba by bylo pravdivé jen z poloviny, vrhá pochopitelně velmi špatné světlo na naše statečné a hodné žoldáky v Afghanistánu. Převelice se Zemanovi divím, že je tam chce udržet za každou cenu – v roli aktivních pitomců (viděno americkýma očima) a odvážných hrdinů (viděno očima českého mainstreamu).

00

EP

Eduard Piovarči

Před 2 hodinami.

Tak to konečne niekto veľkí povedal na plnú hubu a má pravdu.

rozdrbávajú a destabilizujú celý svet vojensky i ekonomicky. USA sa nepokryte snažia akýmikoľvek prostriedkami zničiť svojich konkurentov.

Má to len jednu jedinú výhodu že technológie v opačnom tábore sa rýchlejšie hýbu dopredu a odpor voči USA vo svete každým dňom rastie. Tento odpor už Sorošove peniaze nezastavia.

Čínske a Ruské zbrojárstvo budú napredovať a ruská i čínska veda sú na vzostupe ktorý už nemožno zastaviť žiadnymi dolármi.

Aj plynovú vojnu USA napokon prehrajú. Nie je možné zastaviť Rusko a zabrániť mu v dodávkach plynu do Európy. Je to už len otázka pár mesiacov a Nord Stream 2 a Južný turecký prúd budú hotovou realitou, ktorá poženie Ruské hospodárstvo dopredu vo všetkých smeroch.

K 3. 10 2019 Podle slov šéfa Wintershall Dea již bylo položeno přes dva tisíce kilometrů potrubí z 2,4 tisíce, které je třeba položit. „Když čtu zprávy projekční společnosti (pozn. Nord Stream 2 AG), vidím, jaký velký kus práce udělali. Čím dál projekt pokračuje, tím menší je riziko jeho zastavení,“ poznamenal Mehren.

Lode položia za mesiac zhruna 200 km potrubia tak že podľa prepočtov ak by aj nešlo všetko celkom hladko potrubie v mori by malo byť uložené prakticky skôr ako do konca roka.

Sankcie amerického vojenského rozpočtu budú schválene až 20. 12. 2019 dovtedy by mala byť pokládka potrubia v mori takmer úplne hotová a ekonomická likvidácia firiem, ktoré sa na pokládke podielajú a ktoré USA hodlajú ekonomicky zničiť už bude bezpredmetná.

A dúfajme že Ruské ponorkové a hladinové loďstvo nedovolí žiadnu sabotáž či vojenský útok na položené potrubie

Pod foto zhrnuté užitočné spravodajské informácie z celého spektra udalostí:

https://aragonit11.blogspot.com/2019/10/vylomenie–kradez–dveri–uzaveru–jaskyne.html

 

00

TF

tomas fuk

Před 55 minutami.

proto je na case a plně to podporuji jakekoliv vojenske utoky vuci USA i na jejich uzemi. Nejlepe bude rozpoutat v USA valku a zacit zabijet americke obcany takjak  to delaji oni. Tohle bude aspon spravne a spravedlive. Opakuji, jakykoliv utok proti USA ma muj souhlas a pochopeni

00

EP

Eduard Piovarči

Před 46 minutami.

Tomáš vojnu nikto nechce USa stačí ignorovať vo všetkých oblastiach a zaobísť sa bez ich knou kov a ich prašivých dolárov. Skrátka stačí byť plne nezávislí na USA. Karma USa napokon úplne zožerie.

Zeman: Nechat si diktovat, od koho brát nebo nebrat zemní plyn, znamená stát se nesvéprávnou zemí

https://cz.sputniknews.com/politika/201905169911043–zeman–nechat–si–diktovat–od–koho–brat–nebo–nebrat–zemni–plyn–znamena–stat–se–nesvepravnou–zemi/

 

00

EP

Eduard Piovarči

Před 9 minutami.

Rusko je králom SEVERU

Západ smutně sleduje rozšíření flotily ledoborců Ruska

10. 12. 2019 naspravdi Vlajkový ruský ledoborec Arktida bude brzy uveden do provozu a zahájí éru nových atomových ledoborců. Rusko rovněž spouští sériovou výrobu ozbrojených hlídkových ledoborců, což ještě více rozšíří jeho vojenské možnosti v regionu. Nejnovější a největší v Rusku atomový ledoborec Arktida začne zkušební plavbu 12. prosince, oznámil loďařský Baltický závod. Tato loď je první ze série pěti nových ledoborců, které budou uvedeny do provozu během nejbližších několika let. Už byla na vodu spuštěna plavidla stejného typu Sibiř a Ural, a v srpnu 2019 roku byla provedena objednávka na čtvrtou a pátou loď dané série.

www.mvestnik.ru

Zkušební plavby proběhnou ve vodách Finského zálivu, kde bude vyzkoušena hnací jednotka ledoborce, zařízení komunikace a navigace, palubní vybavení. Uvedení do provozu je naplánováno na duben roku 2020. Loď bude působit v Barentsově, Pečorském a Karském moři, a také v mělkých vodách Jenisejského limanu a Obského zálivu. "Právě s loděmi této série ledoborců nové generace počítáme při rozvoji Severní mořské cesty (SMC). Je to principiálně nová loď", vysvětlil vicepremiér Jiří Borisov začátkem tohoto roku.

Modernizace flotily ledoborců

To musíte vidieť:

https://www.mojevideo.sk/video/2fc3e/rusky_nuklearny_ladoborec_jamal_pohana_75000_koni.html

Modernizace flotily ledoborců Ruska je neoddělitelnou součástí strategie země ohledně dalšího rozšíření plavební činnosti na Severní mořské cestě. Během posledních deseti let tok nákladu vzrostl desetkrát a očekává se, že v roce 2019 dosáhne přibližně 30 milionů tun. V posledních týdnech jsme se dověděli, že Rosatomflot má v úmyslu už příští rok spustit kontejnerovou přepravu po SMC mezi Evropou a Asií. Nová generace, která obdržela název Typ LK–60Ja, je největší a nejsilnější z kdy vybudovaných ledoborců a nahradí plavidla zastaralé třídy, z nichž pouze dvě – Jamal a 50 let Vítězství – ještě zůstanou ve službě. Ledoborce mají proměnlivý ponor, umožňující jim působit jak v hlubokých vodách Severního ledového oceánu, tak i v mělkých pobřežních oblastech a na řekách. Jaderný a turboelektrický motor generuje více než 81 000 koňských sil, skoro dvakrát více, než perspektivní americký ledoborec, což umožňuje prorážet až tři metry ledu a plout po většině SMC po celý rok.