Nepřítel nás zradil

 

Zatím vše fungovalo naprosto dokonale. Spojené státy podporovaly Saúdskou Arábii, tedy jeden z režimů, který v celosvětovém srovnání nejflagrantněji porušuje lidská práva a brání se zavést jakýkoliv náznak demokracie.

 

Saúdská Arábie podporovala tzv. demokratickou opozici bojující proti syrskému režimu. Hranice mezi demokratickou opozicí a Islámským státem byly vysoce prostupné, jak dosvědčuje například zběhnutí bojůvek demokratické opozice vycvičených USA k teroristům Islámského státu.

 

Kolaterální dopady, které bývají pravidelnou součástí takto vysoce funkčních propojení, mají v tomto případě podobu milionů uprchlíků, z nichž část proudí přes Turecko do Evropy. Ti, kdo upozorňují na celé to důmyslné propojení, jsou diskreditováni nálepkou zarytých xenofobů a odpůrců kulturní různosti.

 

Vstup Ruska na bojiště vyvolal obrovský úžas. Demokratičtí i nedemokratičtí ozbrojenci se cítí být podvedeni a volají, že takhle to domluveno nebylo. Ve snaze zachránit, co se dá, proudí nejmodernější americké zbraně přes Saúdskou Arábii do rukou demokratické opozice a odtud poputují ještě dále, jak jsme toho už byli svědky.

 

Opět se potvrzuje, že Rusové jsou kazisvěti. USA a jejich spojenci svrhli na území kontrolované Islámským státem za poslední rok více bomb než na Afghánistán za pět let intenzivního bombardování. Trefovali se ovšem takovým způsobem, že území kontrolované teroristy se stále zvětšovalo. Rusové, kteří disponují informacemi syrských vládních vojsk přímo z terénu, se podle všeho strefují častěji. To nemění nic na faktu, že žádné bombardování není humanitární.

 

Protože nás nepřítel tak podle zradil, pomstíme se mu tím, že na něj svalíme vinu za všechny uprchlíky, kteří k nám ze Sýrie i z jiných zemí dorazí. Pochybovače, kteří budou mluvit cosi o uprchlické vlně, která zde byla už v létě, uzemníme docela jednoduše.

 

První miliony Syřanů opustily své domovy tak jaksi preventivně. Prostě tušili, že Rusové přijdou. A jak je na základě neověřených informací hluboce přesvědčen ministr obrany Martin Stropnický (ANO), Rusové jsou tak rafinovaní, že přepravu těch, kdo před nimi prchají, dokonce financují.

Prof. J. Keller

Přišlo e-mailem