Nepřítel bude zničen, vítězství je blízko: Kyjev  „zrazen“, Zacharčenko předvedl celému světu vojenskou sílu DNR

Jevgenija Alexandrova

Donbas, 6. dubna 2017

Alexandr Zacharčenko dal Porošenkovi jasně najevo – rozbořit nelze, Donbas zvítězí. Kyjev je ohromen: v Doněcké lidové republice předvedli sílu a moc Donbasu na polygonu pod Šachťorskem, kde začala největší mobilizace záložníků. Z příkazu Zacharčenka, vůdce DNR, mobilizovaly vojenské komisariáty  přes 27 tisíc mužů ve věku od osmnácti let, schopných vojenské služby. Zacharčenka, který byl přítomen, uvítal ministr obrany DNR Vladimir Kononov.

Mobilizovaní muži se shromáždili za zvuků hymny DNR „Povstaň země ohromná, povstaň na smrtelný boj s fašistickou silou temnou, s banderovskou hordou …“ Zacharčenko pronesl povzbudivý projev k mužům: „Třetí rok je v naší zemi válka, třetí rok nás chce nepřítel pozabíjet, nás, naše děti a rodiče. Den co den tvrdí ukrajinská media, že nás musí ukrajinská armáda zabíjet. Chunta slibuje, že nás všechny rozdrtí. Dnes jsme jim všem na tomto poli ukázali, že o Donbas nebojuje jen armáda, že o Donbas bojuje všechen náš lid. Jsem hrdý, že jsem se narodil v Donbase. Jsem hrdý na nás. Jsem přesvědčený, že spolu zvítězíme. Nepřítel bude zničen, vítězství bude naše“.

Po Zacharčenkově projevu zazněla na polygonu hymna Doněcka a Luganska „Povstaň země ohromná“. Právě ona zněla v každé ulici Donbasu po utvoření tzv. ATO. Pod touto písní vzali obyčejní horníci zbraně a šli bránit své rodiny a vlast před fašistickou juntou.

Převzato z Warfiles.ru