Západ zase hnědne

 

Česká kleptokracie zrozená z peněz nahrabaných během kuponové privatizace a vrstva naivních Čechů pohlíží na NATO zcela nekriticky. Mediální manipulací zmáknutá část veřejnosti se dokonce domnívá, že NATO je zárukou bezpečnosti a míru ve světě. Američané ale rozhodně nemají špatné spaní z reality, že politiku a ekonomiku v ČR ovládají zloději, naivkové a zaplacení poskoci. Tak to přece má být. Hlavně, když tohle pimprlové divadlo předstírané demokracie kdykoliv odkývá přítomnost amerických vojáků na území ČR. Popřípadě nechá naše vojáky nasadit kdekoliv ve světě, kde se to bude zájmy USA jen hemžit.

 

Američané se při prosazování vlastních ambicí dokážou spojit s každým. Neštítí se mafiánů, fašistů a ani teroristů IS. Proto jim ten český rybník s umírněnými kapříky docela vyhovuje. Zvláště za situace, kdy ostří hoši v Pentagonu vedou plnohodnotnou přípravu k vojenské agresi NATO, která má být realizována proti Ruské federaci. Kapitálem ovládaná západní média nenechají na RF nit suchou. Ekonomické sankce a růst politického tlaku proti Rusku jsou součástí nového tažení na Východ.

 

Americká pátá kolona v ČR vůbec nezahálí. Jeden její umělec jezdí poklonkovat s projevem na sudetoněmecké slavnosti. Další umělec předal 4. brigádu rychlého nasazení ze Žatce pod velení 10. obrněné divize bundeswehru. Německá divize byla založena v roce 1959 z pozůstatků 10. divize wehrmachtu, jež byla zformována v roce 1939 v Praze jako nedílná součást vojsk skupiny Sever. V roce 1943 byla divize obklíčena spojenci v Africe a zanikla. O její znovuzrození se v roce 1959 postarala řada veteránů z wehrmachtu propuštěných ze zajetí.

 

Obecně se dá říci, že ze strany členských států NATO opět v posledních letech roste podpora fašistické ideologie. V Lotyšsku stojí památníky jednotkám SS, například 23., 319. a 322 batalionu Waffen SS. V estonském Sinimae je tzv. Památný kámen oslavující 20. divizi SS. V Litvě se likvidují památníky vojáků Rudé armády. Lidskoprávním aktivistům řízeným z Bílého domu však očividná propagace fašismu nevadí. Zjednodušeně se dá říci, že nebýt fašistů, tak by Ukrajina ani nemířila do Evropy a k blízké spolupráci s NATO.

 

Po osvědčeném západním vzoru už v Kyjevě došlo k přejmenování ulic. Z třídy Generála Vatutina se stala ulice Romana Šuchevyče, která ústí do ulice Stepana Bandery. Šuchevyč byl jedním z velitelů teroristické organizace UPA (Ukrajinská povstalecká armáda), která zlikvidovala desítky tisíc Poláků a Židů. No, a Stepan Bandera stál v čele organizace UPA. NATO se v té plejádě hnědých přeměn rozhodně neztrácí.

 

Na Twitteru aliance se v osmiminutovém pořadu fakticky propagují tzv. lesní partyzáni, což byla skupina kolaborující s fašisty. Podle současného pohledu zelených mozků z NATO jsou tito extremisté velebeni jako bojovníci za nezávislost pobaltských republik. NATO je skutečným nástrojem agrese a bezprostředním ohrožením míru. O této skutečnosti nesvědčí jen jeho tolerance k fašismu. Pobaltské státy a Ukrajina se stávají prostorem, kde se připravuje válka proti Rusku. Není ani náhodou, že v rámci cvičných operací NATO zkouší jeho jednotky činnost zaměřenou na působení v ruskojazyčném prostředí.

Pokud jde o navyšování financí na zbrojení, tak americký prezident Donald Trump chce zvýšit letošní rozpočet na obranu o 54 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč), tedy o devět procent ve srovnání s loňským rokem. Trump dodal, že »provede více věcí s méně prostředky«. Upozornil ale, že s dvaceti biliony dolarů státního dluhu »si země musí utáhnout opasek«.

 

Z taktického hlediska stojí za povšimnutí skutečnost, že při tvorbě vojenského rozpočtu USA na příští rok byla vytvořena kapitola k materiálně technickému zajištění 7. flotily amerického námořnictva pro západní část Tichého oceánu, kde se dá tedy předpokládat vedení činností ve směru na Vladivostok. V roce 2016 nejvíce za armádu utratily USA následované Čínou a Ruskem. Výdaje USA na obranu v loňském roce jsou ve výši 611 miliard dolarů (15 bilionů Kč). Čína vydala na vojenské účely 215 miliard dolarů (5,3 bilionu Kč). Ruský armádní rozpočet dosáhl výše 69,2 miliardy dolarů (1,7 bilionu Kč). Není ale bez zajímavosti, že největší meziroční nárůst výdajů zaznamenalo Lotyšsko. Pokud by došlo skokově ke stavu, že všechny členské státy NATO budou na armádu dávat 2 % HDP, tak se výdaje na jejich zbrojení zvýší o 40 %. Podle výše rozpočtu se dá posuzovat, kdo se chystá na válku a kdo buduje přiměřený obranný systém.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/45951942

 

Přišlo e-mailem