. Sudetoněmecký den v Augsburgu

 

„…pod třpytivým povrchem, rozeznali bychom znaky řízení akce podobné vůdcovství severokorejského Kim Jong Una, protože i v roce 2017 byla pravda a svoboda informací v karanténě…“

¨

Dne 3. a 4. června 2017 se v Augsburgu konal 68. Sudetoněmecký den (SD). Bylo vidět, kolik dobré vůle, představivosti a lásky k domovině bylo v jednotlivých prezentacích! Nicméně, pokud bychom hledali rozmanitost názorů pod třpytivým povrchem, rozeznali bychom znaky řízení akce podobné vůdcovství severokorejského Kim Jong Una, protože i v roce 2017 byla pravda a svoboda informací v karanténě. Ta sahala od zákazu distribuce letáků, k odmítnutí informačních stánků pro kritické skupiny. Dokonce i stánek okresu sudetoněmeckého landsmanšaftu (SL) Horní Bavorsko, s nejvíce členy v celém státě, ale také i s členy kritizujícími SL, byl vyhnán do zadní části haly 5. Ze strachu z bacilu sudetoněmecké pravdy zasáhla i bezpečnostní služba, která si například všimla odvážného návštěvníka shromáždění, který nosil N-rukáv na pravé paži, a nechala jej přede dveřmi. Odmítnutý tak alespoň přinejmenším zjistil, proč dosáhla cena vstupenky šťavnatých 20 €. "Bezpečnost" není zadarmo!

 

Bezpečnostní služby také přinutily Witikobund distribuovat 900 letáků jen mimo výstaviště. To také odhaluje, jak Witikobund, navzdory zákazům, upoutával pozornost. S obtížemi pracující pomocníci, kteří distribuovali letáky, si zaslouží díky! S obsahem letáků se také mohlo seznámit přibližně 24.000 čtenářů Junge Freiheit (JF) z 9.6.17, protože tam byl téměř celý obsah uveden. Dozvěděli se, jaké má SL nedostatky, jak nedemokratické je jeho spolkové shromáždění, a proč je v tomto okamžiku absurdní usilovat o změnu účelu v stanovách SL . Celý text letáku je vytištěn na konci tohoto vydání.

 

http://www.witikobund.de/der-neue-witikobrief-ist-da-2/

Pro České národní listy volně a kráceně přeložil P. Rejf