Start všeruského konkurzu řídících kádrů „Lídři Ruska“

12.10.2017 TauRus

První náměstek administrace prezidenta RF S. Kirienko vyhlásil start všeruského konkurzu řídících kádrů „Lídři Ruska“, který se dle jeho slov má stát „otevřeným oknem pro řídící kádry zítřku“. Cílem projektu, který se bude realizovat na trvalém základu, je vyjevení, rozvoj a podpora nejperspektivnějších řídících kádrů z celé země, které mají vysokou úroveň rozvoje řídících kompetencí.

Start konkurzu je výsledkem přímého nařízení prezidenta RF a konzistentní politiky zaměřenou na rozvoj a podporu nejperspektivnějších a nejtalentovanějších občanů státu. Přihlášku do konkurzu může poslat jakýkoli občan Ruska.

Hlavním úkolem konkurzu je podpora lidí podle jejích profesních a řídících kvalit a ne proto, že je něčí příbuzný, má hodně peněz nebo je představitelem nějakého klanu.

Konkurz se netyká jen řídících kádrů ze státní služby, ale i představitelů soukromého podnikání, státních podniků a sociální sféry.
http://zakonvremeni.ru/news/13-3-/32978-kirienko-obyavil-o-starte-vserossijskogo-konkursa-upravlenczev-qlidery-rossiiq.html

Jinými slovy, iniciátorům jde o to obejít klanově-korporátní struktury a "kamarádšoft" a spustit funkční sociální výtahy, hledání schopných lidí bez ohledu na jejich status ve společnosti.

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/start-vseruskeho-konkurzu-ridicich-kadru-lidri-ruska/