Putinův přízrak se stal viníkem všech problémů Západu!

 

Na Západě udělali z ruského prezidenta jakýsi "přízrak", který nese vinu za všechny potíže, napsal Der Spiegel.

Média neúnavně vyvolávají strach z "temného Ruska", aniž by poskytovaly důkazy. Ve skutečnosti musíme šéfovi Kremlu poděkovat, uvedl Jakob Augstein, autor poněkud ironického článku.

Na Západě se pohybuje přízrak, napsal Der Spiegel. "Je malého vzrůstu, zřejmě prošel řadou kosmetických operací a jeho jméno je Vladimir," naznačuje Jakob Augstein. Tento přízrak nese vinu za vše, co je špatně na Západě: volbu Donalda Trumpa, Brexit, referendum v Katalánsku, úspěch "Alternativy pro Německo", a účes Merkelové. "To poslední je určitě vtip, kancléřka je jistě zodpovědná za vlastní vlasy," ironizuje novinář. Tomu ostatnímu "rostoucí frakce lovců duchů" snadno věří a obviňuje pouze jednu osobu - ruského prezidenta.

 

Západní média mluví o ruském vlivu, ale často neposkytují žádné důkazy, pokračuje Augsstein. "To ale nevadí novým lovcům duchů. Nepotřebují důkazy. Náznaky stačí." Kvůli tisku a televizi vzniká v zemích atmosféra nedůvěry a pocitu konce století. Lidé všude hledají agenty, agitátory, provokatéry a špehy. Máte pocit, že čtete román viktoriánské doby, uvedl autor: "Zde je jasný Západ, kde vládne zdravý rozum; a tam je temné Rusko s jeho násilím, bezprávím a utrpením."

 

"Ti Rusové nám vždycky přáli zlo," napsal sarkasticky autor. Nejprve byli heretickými křesťany, kteří neposlouchali Luthera ani papeže, a potom komunisty. A nějak se vždy zdáli "odlišní a nebezpeční". Geograf Ernst von Seidlitz napsal v roce 1908: "Ruské kmeny jsou poloasiatické. Nemají svobodu ducha. Místo toho, aby pochopily pravdu, slepou vírou postrádají snahu o výzkum. Slouhovství, úplatkářství, nečistota jsou opravdu asijské rysy." A tento obraz i nadále ovlivňuje lidi, uvedl autor.

 

Přičemž nejdůležitější Rus - Putin - pro některé slouží jako ztělesnění absolutního zla. Pro Západ je kočkou Carlo a Lex Luthor. "Abych byl upřímný, měli bychom mu poděkovat: jestli nese vinu za naše problémy, tak my jsme nevinní," uzavírá radostně Augstein.

Zdroj: https://magazin.spiegel.de/SP/2017/50/154712625/?utm_source=spon&utm_campaign=centerpage

http://berossos.blog.cz/

Přišlo e-mailem