Mládež nás zachrání před zemanovci a pohrobky komunismu,

psali fanoušci Drahoše. Jenže pak vyšel tento průzkum...

01.02.2018 9:36


Češi mladší 35 let by v případném referendu nehlasovali pro členství v Evropské unii. Píše o tom server iHNED.cz. Ten zároveň konstatuje, že mladí Češi vidí EU mnohem skeptičtěji než stejně staří Slováci, Poláci a Maďaři.

Mládež nás zachrání před zemanovci a pohrobky komunismu, psali fanoušci Drahoše. Jenže pak vyšel tento průzkum...

 

Důvodem názoru mladých Čechů je podle autora průzkumu, výzkumné společnosti GLOBSEC, hlavně chování českých politiků. To, že je Česko členským státem Evropské unie, tak vnímá jako pozitivní jen něco málo přes 40 procent mladých Čechů. Většina z nich tak společenství odmítá nebo ohledně jeho prospěšnosti nedokázali odpovědět.


Češi se tak podle analytičky Kataríny Klingové liší oproti ostatním zemím Visegrádské skupiny.


Jak dodává Daniel Milo, na názoru mladých Čechů se projevuje fakt, že čeští politici evropskou integraci většinou pouze kritizují. „Bylo to patrné loni v kampani před parlamentními volbami. Přestože je většina politických stran proevropská, o EU se vyjadřovaly většinou jen negativně,“ uvedl Milo. Mladí lidé pak podle něj také nemají dostatečné znalosti o tom, zda by naše země měla patřit spíše na Východ nebo na Západ.Průzkumu dodává na pikantnosti i to, že zejména po druhém kole prezidentských voleb mnozí zklamaní příznivci Jiřího Drahoše. John Bok psal na sociální síti, že "1,5 milionu dětí je naše naděje", podobně se vyjádřili i mnozí další. Jiří Pehe rovnou přišel s početní úlohou, kolik Zemanových voličů během příštího funkčního období zemře. Průzkum ukazuje, že jejich optimismus nemusí mít úplně reálné základy.

parlamentnilisty.cz