Čim dál stejně ... (blbě) II

Osobní poznámka M. Starý, Mimoň:
Kdosi nám poslal do redakce také rozhovor s V. Filipem v ČT 24. Zdá se, že V. Filip se v médiích vyjadřuje pokaždé jinak nebo jeho vyjádření novináři pokaždé jinak překrucují. Z vlastních přímých zkušeností vím, že tomuto člověku žádná sprostota jednání, jako mluvit pokaždé jinak a podle toho s kým, není cizí. V rozhovoru popřel v médiích publikované vlastní sdělení, že nebude na sjezdu v dubnu kandidovat na předsedu. Mohlo by se ale říci, že své vyjádření jen jinak a alibisticky vykládal. Takže se v KSČM zřejmě nic nezměnilo a nezmění.
Stav je nám znám, stejně jako dlouhodobě upadající kvalita složení tzv. nejvyššího, ale také stále trapnějšího orgánu - ÚV KSČM, do jisté míry podmíněná tím, že nejsou vhodní zástupci do ÚV z členské základny. A protože nejsou, je v mnoha případech členem ÚV KSČM předseda OV nebo jiný placený funkcionář, tedy člověk materiálně a často i existenčně závislý na vedení KSČM. Odvolávat se na výsledky hlasování takového orgánu je pro znalé ubohost, která se jen snaží tvářit demokraticky. To je v naší zemi ale přece úplně běžné a normální, tak čemu se divit?
Z rozhovoru s VF jsem se dozvěděl mnoho nového. Hlavně o tom, co všechno KSČM dělá pro potřebné a stále více zbídačované občany. To jsem opravdu netušil a stejně tak naprostá většina občanské veřejnosti. Kdyby to věděli, nedostala by KSČM tak hanebně málo hlasů. Jenže nejspíš to jsou jen propagandistické či osobně populistické žvásty. A skutky dávno zdrhly.
Tuto poznámku si dovolím doplnit výsekem informace v Haló novinách po posledním jednání ÚV KSČM a reakcemi:
„Místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš zopakoval svůj názor na nutnost modernizace a generační výměny ve straně, který již v uplynulém týdnu prezentoval v některých médiích. I to může být jedno z relevantních témat jarního sjezdu. Zazněla vůle pracovat nadále ve prospěch občanů a navzdory podprůměrnému volebnímu výsledku převzít hlavní odpovědnost za dění na levici, která se v současné době potýká s oslabením své pozice nejen v České republice, nýbrž po celé Evropě.“
Čekat, že by z Dolejše vypadlo něco normálního a srozumitelného je jen ztráta času. Poněkud zvláštní je nazývat nejhorší výsledek od roku 1921 „podprůměrným“, stejně jako „vůle nadále pracovat“. Co znamená nadále pracovat u někoho, kdo nepracuje? Článek HaNo na internetu doprovázely ohlasy. Toto byly dva bezprostřední 28. 10. 2017 v pozdních hodinách:
- „Opět KSČM otálí a pokračuje ve se stejném složení.“
- „Nevím, zda ten sjezd bude již vůbec k čemu platný, protože levice jako taková je u nás v koncích a směřuje do trvalé invalidity. Nevím, jak si pan Dolejš představuje tu generační výměnu. Zřejmě tak, že si myslí, že členové senioři, kterých je převážná většina, do roka vymřou a toho, co náhodou zůstane na živu, z partaje vypoklonkuje. Protože těch mladých co se mu možno podaří náborovat, odveze leda tak ve Fiatu 600. A co si pak počnou generálové bez vojska to nevím.“
http://severoceskapravda.cz/…/1445-%C4%8D%C3%ADm-d%C3%A1l-s…